Jesteś tutaj:
Strona główna »
Historia »
Kaszubi a Gdańsk. Kaszubi w Gdańsku
Reprezentujesz księgarnię lub wydawnictwo? Skontaktuj się z nami!  Logowanie / Rejestracja

Kaszubi a Gdańsk. Kaszubi w Gdańsku

Kolejna odsłona tematu Kaszubi a Gdańsk. Kaszubi w Gdańsku.
Autorzy w sensie jak najbardziej dosłownym postanowili zaproponować potencjalnemu turyście czy też innemu miłośnikowi kultury Gdańska wędrówkę po mieście kaszubskimi śladami.

Nie da się wszak oddzielić ducha Gdańska od jego kaszubskiej cząstki. Przygotowując te publikację, mierzyliśmy się z problemem wyboru znaczących wydarzeń, miejsc, postaci spośród wielu potencjalnych zestawień. Punktem wyjścia są przestrzenie
Gdańska w szczególny sposób naznaczone kaszubska obecnością. Za pomocą krótkich tekstów, dokumentów, archiwalnych fotografii i innych przedmiotów opowiadamy o wyjątkowych ludziach, związanych jednocześnie z Gdańskiem i Kaszubami.
Ilość

Kontynuuj zakupy   do koszyka
Powiadom znajomego   Pokaż kartę produktu
Dodaj opinię

Klienci, którzy kupili: Kaszubi a Gdańsk. Kaszubi w Gdańsku, kupili również:

Antropologia obrazu. Fotografia jako metoda, przedmiot i medium nauk społecznych
Pionierska na gruncie polskim praca, ukazująca miejsce, rolę i znaczenie fotografii oraz innych mediów wizualnych w naukach społecznych. Całość tej problematyki określa Autor tytułowym mianem antropologii obrazu i sytuuje wysoko w hierarchii dyscyplin wiedzy zajmujących się nauką o społeczeństwie.
60,00 PLN
Bibliografia do studiowania spraw kaszubsko-pomorskich
Pierwsze na polskim rynku wydawniczym obszerne zestawienie literatury o tematyce kaszubsko-pomorskiej (około 10 tysięcy pozycji!), niezwykle pomocne dla studentów, nauczycieli, dziennikarzy, bibliotekarzy oraz wszystkich zainteresowanych w gruntownym pogłębianiu wiedzy na temat Kaszub i Kaszubów.
50,40 PLN
Człowiek i zaświaty. Wizje kar pośmiertnych w Polsce średniowiecznej
Tematem książki są wyobrażenia na temat życia pośmiertnego -
26,25 PLN
Literatura kaszubska – książka, twórca i biblioteka
Materiały z sesji naukowej w Luzinie, 22 V 1998R.
22,05 PLN
Lud żydowski w narodzie polskim. Materiały z sesji naukowej w Warszawie 15-16 wrzesień 1992
Zbiór studiów poświęcony dziejom polskich Żydów
23,10 PLN
Nasze korzenie
Zbiór materiałów, będących owocem sesji genealogicznej zorganizowanej przez Instytut Kaszubski. Opracowanie składa się z trzech części: pierwszej metodycznej, gdzie Józef Borzyszkowski, Cezary Obracht-Prondzyński, Tomasz Rembalski i Małgorzata Klinkosz zabierają głos w sprawie warsztatu genealoga i fenomenu genealogii pomorskiej.
25,00 PLN
Rosyjska idea
Portret duszy rosyjskiej pióra najwybitniejszego prawosławnego filozofa XX wieku, autora Nowego średniowiecza.
37,80 PLN
Stany Zjednoczone a międzynarodowe bezpieczeństwo cybernetyczne
We współczesnym świecie bezpieczeństwo państwa coraz bardziej zależy od bezawaryjnego działania Internetu. A globalna sieć komputerowa jest coraz częściej postrzegana jako nowy wymiar prowadzenia wojny.
44,90 PLN
Zbiór zadań z rysunku technicznego dla mechaników
Książka pomocnicza dla uczniów klas I i II techników mechanicznych wszystkich specjalności, techników hutniczych, odlewniczych i innych - grupy przemysłowej oraz uczniów klas I i II szkół zasadniczych o wszystkich zawodach grupy mechanicznej.
44,10 PLN