Jesteś tutaj:
Bestseller
Bestseller

O czym jest Pozytywnik:
To książka, która pomoże Ci kiedy w Twoim życiu nastał trudny czas. Bez względu czy jest to zmaganie z nałogiem, depresja, rozstanie czy cokolwiek innego co nie daje Ci spokoju i zadowolenia z życia. To holistyczne podejście do człowieka, uwzgledniające każdy aspekt, aby nie zajmować się jedynie powierzchownie problemem, lecz dotrzeć do jego korzeni i skutecznie je rozwiązać.
Pozytywnik może być pierwszą książką, która zapoczątkuje w Tobie chęć do zmiany, a może być też kolejną, która doda coś nowego do Twojego życia bądź przypomni to co już wiesz, ale na pewno nie będzie obojętna.
Pozytywnik to zbiór wskazówek i rad, które pomogą Ci poprawić i odkryć lepszej dla Ciebie jakości życie. Pokaże Ci jak niewiele trzeba, by odzyskać coś co ciągle w sobie masz: radość, szczęście, sukces, spokój, pewność i przed wszystkim SIEBIE! To także miejsce do wykonywania zadań jakie czekają po każdym rozdziale, bo to co zapisujesz lepiej się utrwala oraz każdą teorię, aby mogła działać należy wprowadzić praktyką w życie! Codzienna teoria i praktyka! Każdego dnia rób w swoim zeszycie bądź miejscu wyznaczonym w książce zadanie wyznaczone na dany tydzień. Zamiana kolejnością tygodnia 2 i 3 jest celowa, więc nie przejmuj się. Nie musisz wszystkiego brać logicznie pod uwagę ;)
Przeczytanie mojej książki zapali w Tobie płomień do zmiany, ale to czy weźmiesz życie w swoje ręce i postanowisz dalej je kreować zależy już wyłącznie od Ciebie. Mam nadzieję, że kończąc czytać Pozytywnik Twoje spojrzenie na samego siebie, a tym samym na świat zmieni się, bo możesz zmienić i osiągnąć wszystko jeśli tylko tego chcesz!
Poświęć sobie czas na rozwój fizyczny, umysłowy i duchowy choćby parę minut dziennie, ale małymi krokami zdobędziesz więcej niż biernym oglądaniem tego jak życie ucieka Ci przez palce. Pamiętaj, że organizm ma zdolność do samoleczenia i naprawy. Czasem tylko trzeba głębsze rany wspomóc leczeniem.
Zapytasz mnie z przerażeniem czy teraz rozwijając się musisz dniami i nocami medytować ? NIE! Rozwój i odkrywanie to życie i doświadczenie tego życia każdą jego chwilą dobrą czy „złą” To doświadczanie, płynięcie, radość z każdego dnia. To działanie, a nie bierność. Bez oporu czy narzucania czegokolwiek. Bez oczekiwań jak coś ma być lub nie być. To przyjrzenie się na chwilę swoim myślom, emocjom. Świadomość każdego dnia! Działanie, życie, doświadczanie.
Tylko gdy doświadczasz wszystkiego to wtedy poznajesz siebie. To co Ci tu pokazuje to jedynie narzędzia jak to życie przeżyć tak, aby na jego końcu nie obudzić się z żalem, że przespało się czas, który był dany nam, aby uczyć się, rozwijać i wzrastać.
Gdy wiesz, że masz wolność wyboru to nie zamykasz się na nic co przychodzi ani już nie uciekasz..
37,00 PLN

Alicja w krainie czarów to książka od dziesięcioleci należąca do ścisłego kanonu literatury światowej - nie tylko tej dziecięcej. Jej znajomość, także dzięki licznym opracowaniom adresowanym dla dzieci - w tym filmom i animacjom - jest powszechna niemal na całym świecie.
24,00 PLN

Niezależnie od tego, gdzie pracujesz i czym się zajmujesz, jesteś skazany na interakcję z wieloma „barwnymi postaciami”, które komplikują życie. Umiejętność radzenia sobie z nimi jest kluczowa dla Twojego sukcesu zawodowego. Dlatego potrzebujesz uniwersalnego źródła gotowych do użycia fraz, które pomogą Ci porozumiewać się z wszelkiego typu osobami, niezależnie od Waszej relacji zawodowej.
28,35 PLN

Serce. Jedna z najbardziej wzruszających opowieści dla dzieci. O szczerej przyjaźni. O miłości do rodziców. O sympatii do nauczycieli. Książka pełna mądrej dydaktyki, napisana na tle wydarzeń historycznych, kształtująca charakter i podkreślająca pozytywne emocje. Książka pamiętnik. Książka jak wyznanie. Książka jak szczera spowiedź dorastającego chłopaka. Książka – piękny prezent od Amicisa dla dzieci.
30,00 PLN

Kino nieme to pierwszy tom przygotowywanej w Instytucie Sztuk Audiowizualnych Uniwersytetu Jagiellońskiego czterotomowej Historii kina pod redakcją Tadeusza Lubelskiego, Iwony Sowińskiej i Rafała Syski. W zamierzeniu redaktorów ma to być książka wykorzystująca nowe źródła, uwzględniająca przyjęte dziś kryteria ocen i aktualne opracowania naukowe, która w formie kompetentnej narracji będzie uczyć rozumienia dziejów kina, a zarazem stanowić bazę lekturową dla dalszych studiów.
120,00 PLN

Dlaczego w dziesięć lat po rozpoczęciu rekordowej zbiórki na realizację gry Squadron 42, opiewającej na ponad dwieście milionów dolarów, powstała nie gra, lecz skomplikowany świat Star Citizen, nazywany przez twórcę pierwszoosobowym uniwersum (first-person universe)? Jak to się dzieje, że znając fabułę siedmioksięgu Harry Potter lub pamiętając większość odcinków Gry o tron, decydujemy się i tak powracać do kreowanych w nich światów kosztem ponownego przyswajania dobrze już zapoznanych historii? Dlaczego w niespełna dziesięć lat powstało gigantyczne Marvel Cinematic Universe, podczas gdy pięć razy więcej czasu zajęło sfilmowanie dotychczasowych przygód Jamesa Bonda? Wreszcie, czym różni się opowiadanie historii światotwórczych i imersywnych od tych angażujących tylko ze względu na porywającą fabułę i celne portrety psychologiczne postaci? Książka Światotwórstwo w fantastyce, będąca drugą na świecie (po Building Imaginary Worlds Marka J.P. Wolfa) i pierwszą w Polsce teoretyczną monografią sztuki światotwórczej, odpowiada na wszystkie te pytania, adresując równocześnie te kwestie, które pomijane były dotychczas w polskich i światowych badaniach nad fantastyką i kulturą popularną. Monografia opatrzona jest również słownikiem zbierającym całość opracowanej przez autora terminologii z zakresu badań nad światotwórstwem. Krzysztof M. Maj – adiunkt w Katedrze Kulturoznawstwa i Filozofii Wydziału Humanistycznego Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie; groznawca, teoretyk literatury i narracji; redaktor naczelny czasopisma naukowo-literackiego „Creatio Fantastica” (creatiofantastica.com); autor książki Allotopie. Topografia światów fikcjonalnych (2015) oraz artykułów naukowych poświęconych badaniom nad światotwórstwem, grami wideo, narratologią transmedialną i fantastyką (publikowanych m. in. na łamach „Tekstów Drugich”, „Przestrzeni Teorii”, „Zagadnień Rodzajów Literackich” i innych); współredaktor książek More After More. Essays Commemorating the Five-Hundredth Anniversary of Thomas More’s Utopia (2016), Narracje fantastyczne (2017), Ksenologie (2018) oraz Dyskursy gier wideo (2019).
49,00 PLN

Książka Allotopie. Topografia światów fikcjonalnych powstała z bardzo przyziemnej potrzeby: stworzenia swego rodzaju kompendium zbierającego teorie fikcji i narracji przydatne w analizowaniu literatury fantastycznej i światotwórczej. W odróżnieniu jednak od większości typowych monografii fantasy i SF tutaj głównym celem stała się próba zrozumienia fenomenu tytułowej allotopii – czyli takiego osobliwego świata, który mimo całej swej fantastyczności dąży do ukazywania się czytelnikowi jako wręcz bardziej realny aniżeli świat rzeczywisty. Z tej jednakowoż racji, że allotopia jest raczej rodzajem fikcyjnego świata niż gatunkiem czy nawet konwencją, przywoływane w książce powieści i cykle powieściowe – m.in. Płasklandia Edwina Abbotta Abbotta, Silmarillion J.R.R. Tolkiena, Peanatema Neala Stephensona czy Inne pieśni Jacka Dukaja – ukazują konieczność interdyscyplinarnego otwarcia badań literaturoznawczych, którym przychodzi nieraz kapitulować przed złożonością obecnych w nich konstrukcji narracyjnych. Opisywany tu szczególny przypadek fantastyki światotwórczej ma w konsekwencji niewiele wspólnego z typowym zabiegiem fantastyki, porywającym czytelnika z przydomowego ogródka do „nibylandii” i dziedziny ułudy – za to o wiele więcej ze świadomym zamieszkaniem w „nigdylandii”, i to w dodatku z wszelkimi konsekwencjami wydziedziczenia z wszystkiego tego, co naturalne, prawdziwe, faktyczne, swojskie i znajome.
39,00 PLN

AKTUALNE WYDANIE POD PONIŻSZYM LINKIEM:
https://www.wyczerpane.pl/zarzadzanie-zakupami-2-wydanie-4.html
49,00 PLN
Strona 1 z 1
1
Bestseller
Encykliki Jana Pawła II
52,00 PLN
Tak było w Bieszczadach
107,10 PLN
Alicja w Krainie Czarów
24,00 PLN