Jesteś tutaj:
Strona główna »
Proza, beletrystyka, publicystyka »
Powrót do zagubionych marzeń
Reprezentujesz księgarnię lub wydawnictwo? Skontaktuj się z nami!  Logowanie / Rejestracja

Powrót do zagubionych marzeń

Proza, beletrystyka, publicystyka

Cena: 19,90 PLN

Format: 148x210
Rok wydania: 2013
Liczba stron: 96
ISBN: 978-83-64033-48-3
Autor: Kowal Krzysztof
Język: polski
Wydawnictwo: Sowa
Oprawa: Miękka


Ta historia mogłaby się przydarzyć każdemu. Wszyscy mamy swoje wspomnienia z okresu młodości , które dopiero z perspektywy upływającego czasu stają się pewnego rodzaju odskocznią od coraz szybciej pędzącej codzienności. Emocjonalny smak tych wspomnień jest jak przysłowiowe wino, im jesteśmy starsi, tym lepiej smakuje.

Bohater książki nie szuka wspomnień. Przez przypadek wpada w pętlę czasową krzyżując swoją teraźniejszość z przeszłością. Chwila, w której spotyka swoją dawną młodzieńczą miłość powoduje, że żar uczucia zaczyna się jarzyć na nowo. Dramatyczna choroba, wspomnienia, współczucie i litość, a może chęć przeżycia niezapomnianych chwil gdzieś z przeszłości jeszcze raz tylko inaczej. Coś co mieszka w każdym z nas. Poukładane życie, dom, żona, dzieci.
Twarda bezkompromisowa rzeczywistość w kontraście z marzeniami. Konieczność wyboru, decyzji, którą trzeba podjąć samemu chyba, że podejmie ją za nas życie. Może niekiedy łatwiej iść przez życie tłumacząc kolejne stawiane kroki przeznaczeniem.
To historia, która może się przydarzyć każdemu z nas w mniej lub bardziej rozbudowanej emocjonalnie formie. Może więc warto rozejrzeć się za wspomnieniami naszej młodości.

Krzysztof Kowal - absolwent Politechniki Łódzkiej ,zawodowo konsultant w dziedzinie zarządzania jakością i optymalizacji procesów. Z zamiłowania historyk. Autor amatorsko wydanych tomików wierszy " Bez Pięciu " - 1995 , Croatia " - 2001, " Podróże dalekie i bliskie" - 2002 ," Interaktywne wiersze " - 2010. "Powrót do zaginionych marzeń" jest debiutem literackim autora.
Ilość

Kontynuuj zakupy   do koszyka
Powiadom znajomego   Pokaż kartę produktu
Dodaj opinię

Klienci, którzy kupili: Powrót do zagubionych marzeń, kupili również:

366 Obiadów - praktyczna książka kucharska (oprawa twarda)
366 Obiadów… książka kucharska z początku XX wieku napisana przez autorkę „Kucharza krakowskiego” – Marię Gruszecką. Zawiera wypróbowane przepisy smacznych i zdrowych potraw, ciast, kremów, konfitur, soków, likierów oraz praktycznych porad wraz z dyspozycjami obiadów na każdy dzień roku. Reprint niniejszego wydania z 1930 r. pozostaje wciąż aktualnym źródłem przepisów kuchni staropolskiej, z biegiem lat pozycja to wielokrotnie wznawiana i uzupełniana przez autorkę - zagościła niemal w każdym krakowskim i galicyjskim domu.
49,90 PLN
Ale kawał
Książeczka zawierająca 200 dowcipów, adresowana do młodych czytelników. Oryginalne, niekiedy absurdalne dowcipy zapewnią doskonałą rozrywkę w czasie dziecięcej zabawy czy spotkania towarzyskiego, a także umilą długą podróż na wakacje czy drogę do szkoły.
9,99 PLN
Alicja w Krainie Czarów
Alicja w krainie czarów to książka od dziesięcioleci należąca do ścisłego kanonu literatury światowej - nie tylko tej dziecięcej. Jej znajomość, także dzięki licznym opracowaniom adresowanym dla dzieci - w tym filmom i animacjom - jest powszechna niemal na całym świecie.
24,00 PLN
Allotopie. Topografia światów fikcjonalnych
Książka Allotopie. Topografia światów fikcjonalnych powstała z bardzo przyziemnej potrzeby: stworzenia swego rodzaju kompendium zbierającego teorie fikcji i narracji przydatne w analizowaniu literatury fantastycznej i światotwórczej. W odróżnieniu jednak od większości typowych monografii fantasy i SF tutaj głównym celem stała się próba zrozumienia fenomenu tytułowej allotopii – czyli takiego osobliwego świata, który mimo całej swej fantastyczności dąży do ukazywania się czytelnikowi jako wręcz bardziej realny aniżeli świat rzeczywisty. Z tej jednakowoż racji, że allotopia jest raczej rodzajem fikcyjnego świata niż gatunkiem czy nawet konwencją, przywoływane w książce powieści i cykle powieściowe – m.in. Płasklandia Edwina Abbotta Abbotta, Silmarillion J.R.R. Tolkiena, Peanatema Neala Stephensona czy Inne pieśni Jacka Dukaja – ukazują konieczność interdyscyplinarnego otwarcia badań literaturoznawczych, którym przychodzi nieraz kapitulować przed złożonością obecnych w nich konstrukcji narracyjnych. Opisywany tu szczególny przypadek fantastyki światotwórczej ma w konsekwencji niewiele wspólnego z typowym zabiegiem fantastyki, porywającym czytelnika z przydomowego ogródka do „nibylandii” i dziedziny ułudy – za to o wiele więcej ze świadomym zamieszkaniem w „nigdylandii”, i to w dodatku z wszelkimi konsekwencjami wydziedziczenia z wszystkiego tego, co naturalne, prawdziwe, faktyczne, swojskie i znajome.
39,00 PLN
Babilońska literatura mądrości
Omówienie i prezentacja tekstów tłumaczonych z języka akadyjskiego (pismo klinowe). Na wybór składają się utwory o różnej wadze gatunkowej: od traktatów, pouczeń i przestróg moralnych, przez dysputy, po bajki i humoreski. Odpowiadają one tzw. biblijnej literaturze mądrości, księgom Przysłów, Koheleta i Hioba; historycznie ją jednak wyprzedzają, powstały bowiem w II tysiącleciu p.n.e. Warszawa 1998, wyd. I
28,00 PLN
Bruno Schulz jak krytyk
Książka jest próbą syntetycznego opisu dorobku krytycznoliterackiego autora Sanatorium pod klepsydrą. Na kanwie rozmaitych wypowiedzi paraliterackich (recenzje, listy, autotematyczne teksty publicystyczne) usiłuje również określić samoświadomość drohobyckiego nauczyciela jako twórcy i badacza literatury w jednej osobie.
26,00 PLN
Ciastkarstwo. Technologia dla szkół zasadniczych
W książce przedstawiono klasyfikację i zasady sporządzania różnego rodzaju ciast, kremów, mas oraz innych półproduktów ciastkarskich (pomad, syropów, glazur, polew, galaretek oraz przetworów), omówiono zasady zdobienia i dekorowania wyrobów, ich ocenę jakościową oraz przedstawiono schematy produkcji różnego rodzaju ciast, wafli i lodów.
59,90 PLN
Ciemnooka
„CIEMNOOKA” to przejmująca i pełna miłości opowieść psychologiczna, o kondycji emocjonalnej współczesnego człowieka, poszukującego wartości, w rozedrganym, agresywnym świecie. Młody naukowiec Jacek Szanecki, pasjonat i trochę fantasta, pochłonięty pracą nad rozwikłaniem tajemnicy niewykorzystanych obszarów mózgu, nagle dowiaduje się, o zamknięciu brata w szpitalu psychiatrycznym. Czy zdoła on rozszyfrować wskazówki zapisane w tajemnicy życia? Książka opowiada o miłości, medycynie, chorobie, i pokonywaniu słabości, a kolejne wydarzenia są tajemnicze i zaskakujące. Choroba psychiczna jest źródłem refleksji na temat filozofii przyrody, sensu życia, religii i pytań, które stawiają sobie młodzi bohaterowie, w obliczu zagrożeń, które niesie zgoda, na normy przyjęte od innych. Akcja zawiera wątki sensacyjne, przedstawia dramatyczną walkę, o własne widzenie świata, otwiera przed czytelnikiem tajemniczy ogród wyobraźni.
25,00 PLN
Człowiek i zaświaty. Wizje kar pośmiertnych w Polsce średniowiecznej
Tematem książki są wyobrażenia na temat życia pośmiertnego -
26,25 PLN
Dolina Światła
Szesnastoletni Marcel trafia do odciętego od świata sanatorium położonego w dolinie pełnej niezwykłych sekretów. Oprócz choroby przybija go sytuacja rodzinna - ojciec został właśnie oskarżony o malwersacje. Marcel szybko przekonuje się, że w zamkniętej społeczności sanatorium trudno o spokojną atmosferę.
33,00 PLN
Don Kichot z Manczy
Przygody ubogiego szlachcica, który natchniony lekturą rycerskich romansów wyrusza w towarzystwie wiernego giermka Sancho Pansy, by pomagać biednym, słabym i pokrzywdzonym, a także walczyć ze złem.
26,00 PLN
DRAMATY
"Dramaty" to zbiór czterech różnych sztuk. Pierwsza "Choćby za sto lat" napisana w 1954 roku to sztuka w 3 aktach, której akcja toczy się na tle dziejów buntu Związku Chłopów ks. Piotra Ściegiennego. Druga "Upadek Złotego" z roku 1955 to komedia z wczesnego okresu działalności Funduszu Wczasów Pracowniczych. Trzecia "Niedobra droga" powstała w 1956 - sztuka z okresu ujawniania się po II wojnie światowej. Czwarta ostatnia pod tytułem "Złoty pierścionek" napisana w 1961 sztuka dzieje się na tle Powstania Warszawskiego.
19,90 PLN