Jesteś tutaj:
Parnas Bis - słownik literatury polskiej urodzonej po 1960 roku
Parnas Bis - słownik literatury polskiej urodzonej po 1960 roku
|
|
|
Klienci, którzy kupili: Parnas Bis - słownik literatury polskiej urodzonej po 1960 roku, kupili również:
Autorzy w efekcie długotrwałych badań opracowali pierwszą bodaj, tak szczegółową i dokładną monografię jednego z najważniejszych zgrupowań polskiej antykomunistycznej partyzantki okresu lat powojennych.
145,95 PLN
100 TESTÓW Z GRAMATYKI ANGIELSKIEJ to doskonale znany uczniom, studentom
i nauczycielom obszerny wybór egzaminacyjnych zadań testowych na poziomie od średniozaawansowanego do zaawansowanego.
69,00 PLN
24 widoków miasta Krakowa i jego okolic zdjętych podług natury przez J. N. Głowackiego wraz z opisami historycznymi. Książka jest reprintem z 1836 roku.
Zawiera 24 widokówki wraz z opisami w języku polski, niemieckim i francuskim.
29,90 PLN
*Limitowana edycja dla koneserów*
366 Obiadów… książka kucharska z początku XX wieku napisana przez autorkę „Kucharza krakowskiego” – Marię Gruszecką. Zawiera wypróbowane przepisy smacznych i zdrowych potraw, ciast, kremów, konfitur, soków, likierów oraz praktycznych porad wraz z dyspozycjami obiadów na każdy dzień roku. Reprint niniejszego wydania z 1930 r. pozostaje wciąż aktualnym źródłem przepisów kuchni staropolskiej, z biegiem lat pozycja to wielokrotnie wznawiana i uzupełniana przez autorkę - zagościła niemal w każdym krakowskim i galicyjskim domu.
39,90 PLN
Planner i Kalendarz na lata 2020-2024.60 miesięcy; każdy na dwóch stronach. Idealny do planowania i zapisywania wszelkich informacji dotyczących np. odnowienia polis, sadzenia roślin, ważnych dat itp; może służyć jako pamiętnik, dziennik, kalendarz czy też po prostu notatnik zastępujący 5 rocznych kalendarzy. 5 lat w jednym miejscu! Doskonały dla Ciebie oraz na prezent!
59,90 PLN
Inspiracją do napisania książki stały się cotygodniowe spotkania rodzin alkoholików w Ośrodku Terapii Uzależnień IPiN w Warszawie.
26,50 PLN
Książka przedstawia historię Tunezji od czasów protektoratu francuskiego, aż do wiosny arabskiej w 2011 roku, poprzez historię chłopca i jego rodziny, przede wszystkim dziadka, tytułowego Agaba, który mieszkał w górach Oueslatia.
32,00 PLN
Pierwsza część niezwykłej historii byłego jezuity - Alberto Rivera. Ukazuje on prawdziwe oblicze rzymskokatolickiego zakonu. Forma komiksu sprawia, że treść znacznie lepiej zapada w pamięć. Doceni to nie jeden czytelnik.
Będąc jezuitą, Alberto pomagał niszczyć kościoły i duszpasterstwa. Ale czytając Biblię zrozumiał, że katolicyzm nie może zbawić. To poruszająca historia o jezuickim księdzu, który opuścił Kościół Katolicki i znalazł zbawienie tylko dzięki wierze w Jezusa Chrystusa. Cierpiał prześladowania, ponieważ znał tajemnice Watykanu, których ten zazdrośnie strzeże.
50,50 PLN
Alicja w krainie czarów to książka od dziesięcioleci należąca do ścisłego kanonu literatury światowej - nie tylko tej dziecięcej. Jej znajomość, także dzięki licznym opracowaniom adresowanym dla dzieci - w tym filmom i animacjom - jest powszechna niemal na całym świecie.
24,00 PLN
Książka Allotopie. Topografia światów fikcjonalnych powstała z bardzo przyziemnej potrzeby: stworzenia swego rodzaju kompendium zbierającego teorie fikcji i narracji przydatne w analizowaniu literatury fantastycznej i światotwórczej. W odróżnieniu jednak od większości typowych monografii fantasy i SF tutaj głównym celem stała się próba zrozumienia fenomenu tytułowej allotopii – czyli takiego osobliwego świata, który mimo całej swej fantastyczności dąży do ukazywania się czytelnikowi jako wręcz bardziej realny aniżeli świat rzeczywisty. Z tej jednakowoż racji, że allotopia jest raczej rodzajem fikcyjnego świata niż gatunkiem czy nawet konwencją, przywoływane w książce powieści i cykle powieściowe – m.in. Płasklandia Edwina Abbotta Abbotta, Silmarillion J.R.R. Tolkiena, Peanatema Neala Stephensona czy Inne pieśni Jacka Dukaja – ukazują konieczność interdyscyplinarnego otwarcia badań literaturoznawczych, którym przychodzi nieraz kapitulować przed złożonością obecnych w nich konstrukcji narracyjnych. Opisywany tu szczególny przypadek fantastyki światotwórczej ma w konsekwencji niewiele wspólnego z typowym zabiegiem fantastyki, porywającym czytelnika z przydomowego ogródka do „nibylandii” i dziedziny ułudy – za to o wiele więcej ze świadomym zamieszkaniem w „nigdylandii”, i to w dodatku z wszelkimi konsekwencjami wydziedziczenia z wszystkiego tego, co naturalne, prawdziwe, faktyczne, swojskie i znajome.
39,00 PLN
Podstawowym problemem badawczym pracy jest analiza budżetu gminy Miedziana Góra.
36,75 PLN