Jesteś tutaj:
Strona główna »
Historia »
Dyrektywa: Milczeć! Za kulisami MSW i nie tylko...
Reprezentujesz księgarnię lub wydawnictwo? Skontaktuj się z nami!  Logowanie / Rejestracja

Dyrektywa: Milczeć! Za kulisami MSW i nie tylko...

Twoje nazwisko i imię*
Adres e-mail osoby, do której chcesz wysłać powiadomienie.*
Pola oznaczone * są wymagane

Wyślij powiadomienie

Historia

Cena: 26,25 PLN

Format: 145x205
Liczba stron: 160
ISBN: 83-86245-28-X
Wydawnictwo: CB Agencja Wydawnicza
Autor: Jacek Wilamowski
Oprawa: Miękka


Dyrektywa: milczeć! jest relacją o
  • działalności polskich służb specjalnych ze szczególnym uwzględnieniem służb MSW
  • niechcianej prawdzie - Żydach w bezpiece
  • wybranych akcjach służb specjalnych
  • zabójstwie Bohdana Piaseckiego i różnych wersjach dotyczących tego morderstwa
  • aferach związanych ze służbami specjalnymi MSW
  • Marianie Zacharskim - czy (?) kompletnym amatorze w wywiadowczym fachu?
  • Józefie Oleksym - czy (?) wytrawnym graczu politycznym?
  • "bólu głowy" decydentów przy temacie: co zrobić z tajnymi teczkami bezpieki obecnej kondycji polskich służb specjalnych

Dr Jacek Wilamowski

Ur. 10.07.1957 r. w Warszawie, doktor historii i politologii (UW). Zredagował i opracował kilkadziesiąt książek. Dziennikarz, autor kilku książek i około pięciuset, w większości kontrowersyjnych, materiałów publicystycznych o najnowszej historii Polski, ze szczególnym uwzględnieniem działań służb specjalnych. Jego doniesienia o postawie wybranych osób współpracujących w czasie II wojny światowej z okupantem wywołały gwałtowne polemiki i przysporzyły mu wielu wrogów. Przygotował do druku jeszcze bardziej bulwersującą, daleko odbiegającą od utartych stereotypów książkę Honor, zdrada, kaźń... Afery Polski Podziemnej 1939 - 1945
Ilość

Kontynuuj zakupy   do koszyka
Powiadom znajomego   Pokaż kartę produktu
Dodaj opinię

Klienci, którzy kupili: Dyrektywa: Milczeć! Za kulisami MSW i nie tylko..., kupili również:

12 kroków dla dorosłych dzieci*
Książka opracowana z myślą o tych, którzy doznali urazów w dzieciństwie, byli krzywdzeni przez rodziców bądź opiekunów. Jej podstawą jest program "12 Kroków", dzięki któremu miliony osób zdrowieje z uzależnień, zachowań kompulsywnych i obsesyjnych. Kładzie ona nacisk na rolę poznawania samego siebie i przemian osobowości jako głównych mechanizmów zdrowienia.
30,90 PLN
Aby wybaczyć. Poradnik dla rodzin alkoholików
Inspiracją do napisania książki stały się cotygodniowe spotkania rodzin alkoholików w Ośrodku Terapii Uzależnień IPiN w Warszawie.
26,50 PLN
Arado Ar 240 (Samoloty Profile nr 1)
Hobbystom, modelarzom, miłośnikom lotnictwa...
17,40 PLN
Arteterapia. Od rozważań nad teorią do zastosowań praktycznych.
"Prace i dorobek zespołu współpracującego z prof. Karolakiem są dobrze znane w Polsce i poza granicami kraju. Kolejne konferencje i spotkania oraz inicjatywy wspierające ruch związany z arteterapią pozwalają mieć nadzieję, że uzyskiwać ona będzie coraz większe znaczenie w Polsce.
50,00 PLN
Asy, damy i ułani. Polscy artyści, pisarze i poeci na Zachodzie 1939-1989
Zbiór szkiców o wybitnych polskich artystach (kompozytorach, piosenkarkach, śpiewakach), pisarzach i poetach, którzy po wrześniu 1939 roku znaleźli się na Zachodzie i po 1945 roku pozostali na emigracji
45,00 PLN
Bohater obrony Helu
Biografia wybitnego oficera Polskiej Marynarki Wojennej, specjalisty w zakresie artylerii nadbrzeżnej. We wrześniu 1939 r. ówczesny kpt. mar. Zbigniew Przybyszewski dowodził baterią cyplową im. Heliodora Laskowskiego, dysponującą 4 działami Bofors kal. 152,4 mm produkcji szwedzkiej. Bateria odegrała istotną role w obronie polskiego Wybrzeża, m.in tocząc kilka pojedynków z okrętami niemieckimi. Największym sukcesem było trafienie kilkoma pociskami niemieckiego pancernika "Schleswig-Holstein".
47,76 PLN
Broń biologiczna
Broń biologiczna to drobnoustroje chorobotwórcze (wirusy, bakterie, riketsje, grzyby), materiały z nich pochodzące, toksyny biologiczne oraz środki do ich przenoszenia. Celem użycia broni biologicznej jest wywołanie ostrych i przewlekłych chorób, doprowadzając do epidemii ludzi, zwierząt lub roślin. Zasadniczo rozpatrywanymi środkami są jednak te, które mogą bezpośrednio oddziaływać na człowieka i mogą być zastosowane jako środek do prowadzenia wojny ekonomicznej lub do wyparcia sił (ludności) z danego obszar. Oddziaływanie tych środków na człowieka będzie uzależnione od ich rodzaju oraz podjętych czynności profilaktyczno – ochronnych. Środki biologiczne, których działanie nie jest śmiertelne będą zazwyczaj oddziaływać czasowo. Natomiast, środki o działaniu śmiertelnym oraz epidemiotwórcze będą przyczyną powstawania zasadniczych strat wśród żołnierzy i ludności cywilnej. Unikalną dla wielu z tych środków oraz odróżniającą je od chemicznych odpowiedników cechą jest zdolność do powielania w organizmie w czasie i zwiększenie efektu chorobotwórczego
20,00 PLN
Cela śmierci
Wstrząsająca relacja o przeżyciach młodego absolwenta Państwowej Szkoły Morskiej, podczas wojny żołnierza AK w okręgu Kielecko-Radomskim Jodła?, aresztowanego w 1952 r. W styczniu 1953 r. skazany został dwukrotnie na karę śmierci. Był więziony na Mokotowie (Warszawa), we Wronkach i w Rawiczu. W podziemiach więzienia mokotowskiego pozorowano jego rozstrzelanie. Uwolniony 19.01957 r., wrócił na morze.
23,10 PLN
Dawne Pokucie i Huculszczyzna w opisach cudzoziemskich podróżników. Wybór tekstów z lat 1795-1939
Siedem opisów Pokucia i Huculszczyzny, powstałych na przestrzeni prawie 150 lat (1794- 1939), a sporządzonych przez cudzoziemskich podróżników, było dotąd znanych jedynie wąskiemu gronu badaczy. Dzięki tej publikacji, opisami tymi będą mogły się zainteresować szersze kręgi miłośników Huculszczyzny.
45,90 PLN
Doświadczenia  wojenne polaków a kształtowanie tożsamości etnicznej
Książka ta jest adresowana zarówno do socjologów, politologów, historyków, psychologów, jak również do wszystkich tych, którzy żywo interesują się historią drugiej wojny światowej.
25,00 PLN
Generałowie II Rzeczypospolitej A-G Tom 1
Książka jest 1 tomem cyklu biograficznego poświęconego generałom II Rzeczypospolitej.
38,26 PLN
Generałowie II Rzeczypospolitej G - M Tom 2
Książka jest 2 tomem cyklu biograficznego poświęconego generałom II Rzeczypospolitej.
38,26 PLN