Jesteś tutaj:
Strona główna »
Ekonomia, biznes, zarządzanie »
UBEZPIECZENIA SPOŁECZNE I NA ŻYCIE. STAN I PERSPEKTYWY
Reprezentujesz księgarnię lub wydawnictwo? Skontaktuj się z nami!  Logowanie / Rejestracja

UBEZPIECZENIA SPOŁECZNE I NA ŻYCIE. STAN I PERSPEKTYWY

Ekonomia, biznes, zarządzanie

Cena: 35,90 PLN

Format: 145x204
Rok wydania: 2004
Liczba stron: 248
ISBN: 83-7405-154-X
Wydawnictwo: AHE Łódź
Język: polski
Autor: WORACH-KARDAS Halina
Oprawa: Miękka


Niniejsza praca jest wynikiem badań, których treść koncentruje się na wybranych zagadnieniach, ukazując szerokie spektrum poglądów na rolę ubezpieczenia
społecznego i ubezpieczeń na życie w Polsce, a także w krajach Unii Europejskiej. Warto podkreślić, że punktem wyjścia dla prezentowanych rozważań jest reforma systemu zabezpieczenia społecznego, a w szczególności ubezpieczenia emerytalne

Praca została podzielona na dwie części, z których pierwsza koncentruje się na ubezpieczeniach społecznych, druga zaś na ubezpieczeniach na życie.
Demograficzne starzenie się ludności sprawia, że kwestie zabezpieczenia społecznego i świadczeń emerytalnych dotyczą obecnie coraz większej liczby osób. Dzieje się tak z kilku powodów: coraz więcej osób dożywa wieku emerytalnego, okres starości wydłuża się, istnieje skłonność do wczesnego przechodzenia na i emeryturę. W niniejszej pracy kwestiom tym poświęcono część I, zorientowaną na wyzwania, jakie proces starzenia się ludności niesie dla polityki społecznej i systemu zabezpieczenia emerytalnego. W problematyce tej mieści się także kwestia ubezpieczeń zdrowotnych, systemu finansowania opieki zdrowotnej, a także świadczeń z tytułu niezdolności do pracy.
Od dłuższego czasu w systemie opieki zdrowotnej występuje poszukiwanie:
optymalnego modelu ochrony zdrowia, gwarantującego bezpieczeństwo zdrowotne i społeczeństwa. W polskim systemie ochrony zdrowia zaczynają się pojawiać zasady rynkowe, trwa poszukiwanie wzorca, którego wdrożenie mogłoby przynieść rozwiązania najbardziej korzystne dla ubezpieczonych.
Problematyce ubezpieczeń zdrowotnych, w różnych jej aspektach, poświęcono trzy artykuły. Dotyczą one kolejno ubezpieczeń zdrowotnych w Polsce, standardów zabezpieczenia społecznego na wypadek ryzyka choroby w Unii Europejskiej oraz systemu finansowania opieki zdrowotnej.
Ubezpieczenia na życie pełnią ważną rolę uzupełniającą w stosunku do systemu ubezpieczeń społecznych.
Część II niniejszej monografii dotyczy zatem organizacji polskiego rynku ubezpieczeniowego, aktualnych zmian w uregulowaniach prawnych tego rynku, świadomości ubezpieczeniowej. Wiele miejsca poświęcono w tej części ubezpieczeniom na życie zarówno w naszym kraju, jak też w Unii Europejskiej.
Poruszana problematyka odnosi się nie tylko do teorii, ale i do praktyki ubezieczeniowej. Przekazując niniejszą książkę do rąk Czytelników, mamy nadzieje, że zawarte w niej treści wzbudzą zainteresowanie wszystkich, którzy pragną poszerzyć swoją wiedzę z zakresu ubezpieczeń, a więc zarówno specjalistów reprezentujących tę dziedzinę, jak i studentów.
Ilość

Kontynuuj zakupy   do koszyka
Powiadom znajomego   Pokaż kartę produktu
Dodaj opinię

Klienci, którzy kupili: UBEZPIECZENIA SPOŁECZNE I NA ŻYCIE. STAN I PERSPEKTYWY, kupili również:

„Łupaszka” „Młot” „Huzar” Działalności 5 i 6 Brygady Wileńskiej AK 1944-1952
Autorzy w efekcie długotrwałych badań opracowali pierwszą bodaj, tak szczegółową i dokładną monografię jednego z najważniejszych zgrupowań polskiej antykomunistycznej partyzantki okresu lat powojennych.
145,95 PLN
100 Testów z gramatyki angielskiej (POZIOM WG CEF: B2-C1)
100 TESTÓW Z GRAMATYKI ANGIELSKIEJ to doskonale znany uczniom, studentom i nauczycielom obszerny wybór egzaminacyjnych zadań testowych na poziomie od średniozaawansowanego do zaawansowanego.
69,00 PLN
366 Obiadów - praktyczna książka kucharska (oprawa twarda)
366 Obiadów… książka kucharska z początku XX wieku napisana przez autorkę „Kucharza krakowskiego” – Marię Gruszecką. Zawiera wypróbowane przepisy smacznych i zdrowych potraw, ciast, kremów, konfitur, soków, likierów oraz praktycznych porad wraz z dyspozycjami obiadów na każdy dzień roku. Reprint niniejszego wydania z 1930 r. pozostaje wciąż aktualnym źródłem przepisów kuchni staropolskiej, z biegiem lat pozycja to wielokrotnie wznawiana i uzupełniana przez autorkę - zagościła niemal w każdym krakowskim i galicyjskim domu.
49,90 PLN
Aby wybaczyć. Poradnik dla rodzin alkoholików
Inspiracją do napisania książki stały się cotygodniowe spotkania rodzin alkoholików w Ośrodku Terapii Uzależnień IPiN w Warszawie.
26,50 PLN
ArteBajeczki
Od Autorki: Drodzy Rodzice Trzymacie w dłoniach zbiór trzech bajeczek, które prostym językiem opowiadają o dziecięcych kłopotach. Celem tych tekstów jest skonfrontowanie dzieci z brakiem poczucia własnej wartości, brawurą w zabawie czy też popisywaniem się i wyśmiewaniem innych.
10,00 PLN
ARTETERAPIA w medycynie i edukacji
Czy można już mówić o ukształtowaniu się zawodu arteterapeuty? – Jaki powinien być jego wzorzec (model) profesjonalny? – Na jakie podstawowe problemy napotykają w swojej pracy arteterapeuci, instytucje i osoby kształcące arteterapeutów?
53,00 PLN
Blachy fałdowe w budownictwie stalowym
W drugim, zmienionym i uzupełnionym wydaniu książki, przedstawiono zagadnienia projektowania i obliczania nowoczesnych konstrukcji stalowych.
39,90 PLN
Botanika. Jedność i różnorodność roślin
Jest to pierwsze kompendium botaniki na poziomie gimnazjum. W książce są zebrane podstawowe wiadomości z zakresu anatomii, fizjologii oraz systematyki roślin, podane w przystępnej formie dla młodego Czytelnika. Książka zawiera także wiadomości o glonach, grzybach i porostach.
48,30 PLN
Coś śmiesznego - bajki dla dorosłych
Jerzy Andrzej Masłowski – poeta, prozaik, dziennikarz. Autor sztuk teatralnych („Zaświaty, czyli czy pies ma duszę”, „Pożegnania ’68”), tomików poetyckich („Kiedy umiera anioł”, „Słońca” „Et in Arcadia Ego”), książek (m.in. „Skarb w jeziorze”,„Coś śmiesznego. Bajki dla dorosłych”) i tekstów piosenek (współpracuje z najwybitniejszymi kompozytorami i wykonawcami). Zafascynowany parapsychologią. Autor niepowtarzalny,którego twórczość pełna jest metafor, wieloznacznych skojarzeń, aluzji.Jak nikt inny potrafi zgłębić nasze dusze i skłonić do refleksji nad uciekającym zbyt szybko życiem.
24,00 PLN
Daughter's Book - Samouczek. Część 1. Poziom A1-B2
Daughter's Book to niezwykły podręcznik, którego celem jest wyposażenie korzystającego z niego ucznia w minimum słownictwa niezbędnego do komunikacji, a nawet dyskusji w języku angielskim.
45,00 PLN
Daughter's Book - Samouczek. Część 2. Poziom B1-B2
Daughter's Book to niezwykły podręcznik, którego celem jest wyposażenie korzystającego z niego ucznia w minimum słownictwa niezbędnego do komunikacji, a nawet dyskusji w języku angielskim.
45,00 PLN
Domy jednorodzinne. Konstruowanie i obliczanie
W książce ujęto całość zagadnień dotyczących projektowania konstrukcyjnego i wykonawstwa w budownictwie jednorodzinnym w świetle obowiązujących norm i przepisów budowlanych.
61,95 PLN