Jesteś tutaj:
Strona główna »
Proza, beletrystyka, publicystyka »
BABY ACH TE BABY
Reprezentujesz księgarnię lub wydawnictwo? Skontaktuj się z nami!  Logowanie / Rejestracja

BABY ACH TE BABY

Proza, beletrystyka, publicystyka

Cena: 25,00 PLN

Format: 145x205
Liczba stron: 158
Rok wydania: 2015
ISBN: 978-83-942749-0-0
Oprawa: miekka
Autor: Miszewski Zenon
Język: polski
Wydawnictwo: Self publishing


Dostępne w 24 godziny
Zbiór opowiadań „Baby ach te baby” otwiera tekst „Dwie sosny”, w którym autor opowiada
o swojej rehabilitacji i powrocie po latach do ćwiczeń kulturystycznych. Opowiadaniem tym zdobył I nagrodę w konkursie literackim organizowanym przez Fundację Arka Bydgoszcz.
Inne opowiadania i skecze są mocno zakorzenione (zakotwiczone) w świecie nadmorskim autorowi sentymentalnie bliskim.

Opowiadania mają różnorakie zabarwienie. Np. „Przypadek”- narratorem jest kobieta w którą wciela się autor i opowiada o trudnych czasach transformacji ustrojowej i relacjach rodzinnych nie zawsze słodkich. Znowu „Żeglarz” to opowieść rybacka o skomplikowanych przyjaźniach rybackich. „ Kryptonim lato” jest żartobliwym opowiadaniem o urokach budowania pensjonatu nad morzem. A w opowiadaniu „Pianino” autor zagłębia się w świat muzyków lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku, aby przybliżyć epokę dancingów nadmorskiego miasteczka. „Stempel” „Naznaczony” „Ona” to teksty w których autor próbuje zerknąć do wnętrza duszy ludzkiej, bo zwrot- jestem człowiekiem- brzmi dumnie, lecz wymaga odwagi i otworzenia się na innych.
Opowiadania przeplatają skecze, gdyż autoironia i uśmiech są dobre na wszystko.
Zbiór opowiadań kończy „Legenda Anny”. Tekst jest wpisany w realny ale też baśniowy świat Ustki i okolic. Rozpoczyna się w czasach Średniowiecza, kiedy bohaterka legendy, Anna, pochodząca z rodu Słowińców walczy o Polskość ziem nadbałtyckich.
Kobiety w teksach zebranych w książce grają dominującą rolę. – lecz cóż w tym dziwnego„Lepiej skruszonym wrócić do żony, niż karmić zmysły światem szalonym.” – mówi autor.

Zenon Miszewski, autor zbioru opowiadań „ Baby ach te baby”, urodził się w 1957 roku. Mówi, że czuje się Pomorzaninem, jednak płynie w nim też krew kaszubska, gdyż jego ojciec był rodowitym mieszkańcem Ziemi Bytowskiej. Mama dotarła tu z Kresów Wschodnich wraz z przesiedleńcami po 1945 roku. W Ustce mieszka prawie od urodzenia.
Z zawodu jest Technikiem Mechanikiem Urządzeń Okrętowych, jednak twierdzi, że w tym fachu się nie spełnił, ponieważ większość życia muzykował.
Zaczął pisać od czasu, kiedy zachorował na SM (stwardnienie rozsiane). – Proza zassała mnie i stała się moją pasją – mówi. – Na początku pisanie było tylko zainteresowaniem i swego rodzaju rehabilitacją, teraz jednak nie potrafię bez niego żyć – dodaje.
Choroba wyostrzyła mu zmysł obserwacji. Pozwoliła też nabrać dystansu do siebie i otoczenia. A autoironia, której daje upust w swoich tekstach, pozwala mu śmiać się z samego siebie i kpić z niepowodzeń. Można to zauważyć w opowiadaniach i felietonach, które zostały opublikowane w książkach – zbiorach: Przenikanie światów, Spotkanie z pasją, Uśmiech dobry na wszystko wydanych przez Fundację ARKA Bydgoszcz. Jest też autorem powieści „Dlaczego tak?” historii trzech kobiet dźwigających bagaż dramatycznych doświadczeń życiowych. Powieść ta jest próbą spojrzenia oczami kobiety na kwestie konsekwencji wyborów dobrych lub złych.

Ilość

Kontynuuj zakupy   do koszyka
Powiadom znajomego   Pokaż kartę produktu
Dodaj opinię

Klienci, którzy kupili: BABY ACH TE BABY, kupili również:

Cień wiśni. Natura w kulturze japońskiej: Doi, Saito, Kagawa-Fox
Książka proponuje krytyczne spojrzenie na miejsce i funkcje natury w kulturze japońskiej, w perspektywie społecznej, estetycznej i, przede wszystkim, etycznej, przy czym punktem wyjścia są prace trzech współczesnych autorów/autorek japońskich, Takeo Doi, Yuriko Saito oraz Midori Kagawy-Fox. „Za nader cenne uważam przedstawienie polskiemu czytelnikowi rewizji powszechnie obowiązującego „sentymentalnego” poglądu na temat wzajemnych odniesień człowieka i natury w kulturze Japonii. Poglądowi temu ulegają nadal sami Japończycy i dopiero w ostatnich latach japońscy badacze, reprezentujący różne dyscypliny i posiadający doświadczenie zdobyte na Zachodzie, podjęli wysiłek analitycznego rozpatrzenia problemu w całej jego złożoności, wskazując na jego – dotąd pomijane – negatywne strony. I tak pozytywny ładunek konotacyjny zawarty w pojęciach takich jak amae czy mono no aware może obrócić się w swe przeciwieństwo, wywołując postawy obojętności wobec przyrody lub też prowadzić do jej wyniszczającej eksploatacji”. „…jest to niezwykle interesująca, wręcz porywająca książka…” prof. dr hab. Krystyna Wilkoszewska
66,00 PLN
Dlaczego TAK?
Dlaczego tak? Tytułowe pytanie może zadać sobie każda kobieta, zastanawiająca się, dlaczego jej życie potoczyło się właśnie w taki czy inny sposób. Od czego to zależało? Gdzie popełniła błąd?
29,00 PLN
Era Wodnika
Zabijać mogą nawet wspomnienia. Wydawałoby się, że to typowy kryminał.
24,90 PLN
KAIZEN Małymi krokami do efektywności w życiu i w biznesie
Książka „Kaizen. Małymi krokami w efektywności w życiu i w biznesie” uczy, jak wykorzystując Biblię efektywności, czyli 10 zasad Kaizen, można każdego dnia szybciej i skuteczniej realizować swoje cele. Pokazuje, jak działać pomimo przeciwności losu i jak można zmierzyć się z sytuacjami, które w naszym życiu wydają się nam nie do pokonania. To prosta i skuteczna recepta na sukces dla ludzi na każdym etapie kariery, ponieważ pokazuje, jak zadając sobie odpowiednie pytania i patrząc w głąb siebie, można uzyskać najlepsze rezultaty.
49,00 PLN
Marta Patton i uzdrowiciel z Bombaju
Powieść detektywistyczna dla młodzieży popularnego polskiego autora Aleksandra Minkowskiego. Są tropicielami złoczyńców - kulturysta Filip, rudowłosy haker Patryk i ich przywódczyni, zielonooka nastolatka Marta Patton, w której obaj się podkochują.
23,00 PLN
Microsoft Excel 2016 Krok po kroku
Pliki ćwiczeniowe do książki można pobrać: http://www.ksiazki.promise.pl/aspx/produkt.aspx?pid=111990&n=microsoft_excel_2016_krok_po_kroku
69,30 PLN
Stres zawodowy u policjantów. Źródła - konsekwencje - zapobieganie
Książka jest spektrum zagadnień związanych ze stresem w pracy policjanta, zapoznaje ze źródłami stresu, ukazuje konsekwencje braku umiejętności radzenia sobie z nim oraz przybliża sposoby zapobiegania negatywnym następstwom stresu.
29,00 PLN
Układy cyfrowe
Dostępne w 24 godziny
Podręcznik jest przeznaczony dla uczniów technikum elektronicznego i szkoły policealnej - zawód technik elektronik, specjalność: elektronika ogólna oraz elektryczna i elektroniczna automatyka przemysłowa; może być również przydatny dla specjalności: systemy komputerowe.
64,10 PLN