Jesteś tutaj:
Strona główna »
Prawo »
Regulacje prawne i finansowe oraz działania w zakresie leśnictwa w ramach polityk Unii Europejskiej
Reprezentujesz księgarnię lub wydawnictwo? Skontaktuj się z nami!  Logowanie / Rejestracja

Regulacje prawne i finansowe oraz działania w zakresie leśnictwa w ramach polityk Unii Europejskiej

Prawo

Cena: 27,00 PLN

Liczba stron: 148
Format: 165x240
Rok wydania: 2007
ISBN: 978-83-87647-72-8
Wydawnictwo: Instytut Badawczy Leśnictwa
Język: polski
Autor: Rzewuski Wojciech , Sikora Adam , Zając Stanisław
Oprawa: Miękka


Książka zawiera przegląd dokumentów prawnych i pozaprawnych Unii Europejskiej zawierających odniesienia do leśnictwa w układzie uwzględniającym dziedziny leśnictwa, których te dokumenty dotyczą, a także organy będące autorem tych aktów oraz czas ich powstania (wejścia w życie) – przed i po wejściu Polski do Unii. Może być przydatna dla wszystkich właścicieli i zarządców lasów, nie wykluczając państwowych osób prawnych.

W publikacji dokonano przeglądu i sporządzono charakterystykę regulacji prawnych oraz dokumentów pozaprawnych Unii Europejskiej w ramach takich dziedzin, jak:

· rozwój obszarów wiejskich i rolnictwa
· ochrona lasów
· handel drewnem
· rozwój współpracy w leśnictwie
· statystyka leśna
· badania leśne
· leśny materiał reprodukcyjny
· energia w leśnictwie
· zasoby genetyczne w leśnictwie

Ważnym elementem opracowania jest opisanie instrumentów finansowych Unii Europejskiej, najistotniejszych z punktu widzenia polskiego leśnictwa, m.in. omówienie prawnych i ekonomicznych sposobów rozdzielania dotacji kierowanych do polskiego leśnictwa na lata 2007-2013.
Ilość

Kontynuuj zakupy   do koszyka
Powiadom znajomego   Pokaż kartę produktu
Dodaj opinię

Klienci, którzy kupili: Regulacje prawne i finansowe oraz działania w zakresie leśnictwa w ramach polityk Unii Europejskiej, kupili również:

Antropologia obrazu. Fotografia jako metoda, przedmiot i medium nauk społecznych
Pionierska na gruncie polskim praca, ukazująca miejsce, rolę i znaczenie fotografii oraz innych mediów wizualnych w naukach społecznych. Całość tej problematyki określa Autor tytułowym mianem antropologii obrazu i sytuuje wysoko w hierarchii dyscyplin wiedzy zajmujących się nauką o społeczeństwie.
60,00 PLN
Biblia na co dzień. Tom III: VII - XXXIV tydzień zwykły
Medytacje biblijne, które uczą nas nie tylko, jak żyć po chrześcijańsku, ale także, jak umierać.
40,00 PLN
Botanika. Jedność i różnorodność roślin
Jest to pierwsze kompendium botaniki na poziomie gimnazjum. W książce są zebrane podstawowe wiadomości z zakresu anatomii, fizjologii oraz systematyki roślin, podane w przystępnej formie dla młodego Czytelnika. Książka zawiera także wiadomości o glonach, grzybach i porostach.
48,30 PLN
Bruno Schulz jak krytyk
Książka jest próbą syntetycznego opisu dorobku krytycznoliterackiego autora Sanatorium pod klepsydrą. Na kanwie rozmaitych wypowiedzi paraliterackich (recenzje, listy, autotematyczne teksty publicystyczne) usiłuje również określić samoświadomość drohobyckiego nauczyciela jako twórcy i badacza literatury w jednej osobie.
26,00 PLN
Ciastkarstwo. Technologia dla szkół zasadniczych
W książce przedstawiono klasyfikację i zasady sporządzania różnego rodzaju ciast, kremów, mas oraz innych półproduktów ciastkarskich (pomad, syropów, glazur, polew, galaretek oraz przetworów), omówiono zasady zdobienia i dekorowania wyrobów, ich ocenę jakościową oraz przedstawiono schematy produkcji różnego rodzaju ciast, wafli i lodów.
59,90 PLN
Galaktyki, biblioteki, popioły
Książka jest wynikiem analitycznej interpretacji twórczości Becketta, Borgesa, Celana, Geneta, Grassa, Greenewaya, Lema, Marqueza, Schulza i Nietzschego, która w przejmujący sposób odsłania problemy świata współczesnego, odmalowując w sposób bardzo wyrazisty nas samych.
63,00 PLN
Język perski
Język perski jest oficjalnym i urzędowym językiem Iranu. Posługuje się nim nie tylko 30 mln Irańczyków w samym Iranie, ale także mniejszości narodowe w krajach sąsiednich. Należy do rodziny języków indoeuropejskich. Przejął od Arabów alfabet i zapożyczył wiele słów z ich języka.
25,00 PLN
Krój i modelowanie odzieży lekkiej. Krawiectwo miarowo-usługowe
Podano w niej technikę wykonywania form odzieży lekkiej stosowaną w krawiectwie miarowo-usługowym, z uwzględnieniem typowych form spódnic, spodni, bluzek, sukienek.
52,50 PLN
Le francais commercial. Wzory francuskich listów handlowych z tłumaczeniami
Książka z serii korespondencji handlowych w językach obcych z tłumaczeniami, oparta na autentycznej dokumentacji.
48,00 PLN
PODSTAWY ELEKTROTECHNIKI I ELEKTRONIKI dla Zasadniczych szkół zawodowych nieelektrycznych
W książce omówiono podstawy nauki o elektryczności, elektryczne własności materii, obwody prądu elektrycznego, prąd stały, prąd zmienny, obwody jednofazowe i trójfazowe, źródła prądu stałego; ogniwa , akumulatory i zasady ich użytkowania.
69,10 PLN
Poradnik dla właścicieli lasów prywatnych
Poradnik stanowi zbiór praktycznych informacji o lasach prywatnych i jest adresowany do właścicieli lasów gospodarujących na niewielkich obszarach leśnych, w tym przede wszystkim do największej grupy właścicieli lasów jaką są rolnicy. Kolejne rozdziały poradnika pozwalają czytelnikowi zapoznać się z sytuacją lasów prywatnych w Polsce oraz wybranych krajach UE, poznać prawne aspekty gospodarki w lasach prywatnych oraz kwestie związane z zakresem nadzoru nad lasami tej formy własności.
135,00 PLN