Jesteś tutaj:
Strona główna »
Nauki humanistyczne »
Językoznawstwo Bronisława Malinowskiego. Tom II
Reprezentujesz księgarnię lub wydawnictwo? Skontaktuj się z nami!  Logowanie / Rejestracja

Językoznawstwo Bronisława Malinowskiego. Tom II

Twoje nazwisko i imię*
Adres e-mail osoby, do której chcesz wysłać powiadomienie.*
Pola oznaczone * są wymagane

Wyślij powiadomienie

Nauki humanistyczne

Cena: 65,00 PLN

Format: 160x238
Rok wydania: 2001
Liczba stron: 424
ISBN: 83-7052-679-9_2
Autor: Pisarkowa Krystyna
Język: polski
Wydawnictwo: Universitas
Oprawa: Miękka


Problem znaczenia w językach pierwotnych. Formanty klasyfikujące w języku kiriwiny. Słownictwo kiriwiny z dzieła Bronisława Malinowskiego ułożone jako leksykon kiriwińsko-polski i polsko-kiriwiński.

Praca niniejsza jest formą hołdu dla Bronisława Malinowskiego, dla nauczycieli językoznawstwa i Wszystkich, którzy dostrzegają w języku istotny składnik człowieczeństwa. Jej podświadomy zalążek jest stary, natomiast zamysł powstał przypadkiem w ciągu kontaktów dydaktycznych z młodzieżą polską i zachodnioeuropejską, która studiowała kierunki językoznawcze, kiedy się z jednej strony okazało, że recepcja filologicznej warstwy dzieła Malinowskiego jest na Zachodzie żywsza niż w Polsce, a z drugiej - połączona z zupełną nieświadomością polskich korzeni tego uczonego. - fragment Wstępu
Ilość

Kontynuuj zakupy   do koszyka
Powiadom znajomego   Pokaż kartę produktu
Dodaj opinię

Klienci, którzy kupili: Językoznawstwo Bronisława Malinowskiego. Tom II, kupili również:

Bibliotekarstwo szkolne. Teoria i praktyka. Tom I
Podstawowy podręcznik dla wszystkich nauczycieli-bibliotekarzy.
36,75 PLN
Językoznawstwo Bronisława Malinowskiego. T I
Problem znaczenia w językach pierwotnych. Formanty klasyfikujące w języku kiriwiny. Słownictwo kiriwiny z dzieła Bronisława Malinowskiego ułożone jako leksykon kiriwińsko-polski i polsko-kiriwiński.
55,00 PLN
Krój i modelowanie odzieży lekkiej. Krawiectwo miarowo-usługowe
Podano w niej technikę wykonywania form odzieży lekkiej stosowaną w krawiectwie miarowo-usługowym, z uwzględnieniem typowych form spódnic, spodni, bluzek, sukienek.
52,50 PLN
Ocenianie pracowników jako element podejmowania decyzji personalnych w zarządzaniu przedsiębiorstwem (Telekomunikacją Polską S.A.)
Celem tej pracy jest zastanowienie się, na ile wprowadzanie do zarządzania personelem ocen pracowniczych wpływa na postrzeganie firmy przez jej pracowników i staje się elementem motywującym do lepszej i bardziej wydajnej pracy.
31,50 PLN
Powieści gotyckie
Powieści gotyckie Zygmunta Krasińskiego wpisują się w zespół zjawisk w literaturze i sztuce, zrodzony w XVIII wieku, zapoczątkowany w Anglii i znany pod wspólnym terminem "gotycyzmu".
25,00 PLN
Religie Korei. Rys historyczny
Książka opisująca w perspektywie historycznej system wierzeń rodzimych w Korei oraz oddziaływanie na jej mieszkańców religii napływowych, urozmaicona ciekawymi legendami i anegdotami.
36,00 PLN
Ubezpieczenia przestępstw komputerowych
W pierwszym rozdziale ksiązki autorka przedstawiła pojęcie, historię komputera jego różne ujęcia i definicje, oprogramowanie i rozwój poprzez historię do dnia dzisiejszego.
31,50 PLN
Zagrożenia biologiczne w budynku
Wyczerpujący opis zagrożeń biologicznych w obiektach budowlanych i sposobów zapobiegania im.
45,15 PLN