Jesteś tutaj:
Strona główna »
Podręczniki akademickie »
Uwarunkowania rozwoju regionalnego Unii Europejskiej
Reprezentujesz księgarnię lub wydawnictwo? Skontaktuj się z nami!  Logowanie / Rejestracja

Uwarunkowania rozwoju regionalnego Unii Europejskiej

Monografia, przygotowana przez pracowników naukowych kilku uczelni oraz ekspertów spoza środowiska naukowego zawiera wyniki badań nad endo- i egzogenicznymi czynnikami rozwoju regionalnego. Łączy ona rozważania teoretyczne z aspektami praktycznymi rozwoju regionalnego.

W pierwszej części publikacji przedstawiono wyniki oceny wpływu integracji Polski z krajami Unii Europejskiej na rozwój regionalny. Odnosząc się do strategicznego charakteru polityki regionalnej w bieżącym okresie programowania zaprezentowano jej wpływ rynki usług, pracy i kapitału w Polsce na tle innych państw członkowskich Unii Europejskiej.
Druga część monografii zawiera opracowania dotyczące realizacji polityk sektorowych. Autorzy przedstawiają wyniki analizy polityki regionalnej, polityki ekologicznej i polityki migracyjnej oraz oceny ich wpływu na rozwój regionów.
W ostatniej, trzeciej części przedstawiono rozważania dotyczące różnych instrumentów finansowych i ich znaczenia dla rozwoju regionalnego. Efektywne rynki finansowe są bowiem czynnikiem determinującym możliwości pozyskiwania funduszy, przyczyniając się do większej skuteczności i efektywności realizacji projektów. W konsekwencji prowadzą do zwiększenia atrakcyjności inwestycyjnej regionów.
Ilość

Kontynuuj zakupy   do koszyka
Powiadom znajomego   Pokaż kartę produktu
Dodaj opinię

Klienci, którzy kupili: Uwarunkowania rozwoju regionalnego Unii Europejskiej, kupili również:

Bóg (Nasz Pan Jezus Chrystus – osoba i życie)
Jedna z najważniejszych książek katolickich XX wieku:
61,95 PLN
Jeśli zamierzasz schudnąć. Programy oddziaływań psychologicznych wspomagających redukcję nadwagi
Tajemnica zachowania właściwej wagi i sylwetki ciała nie leży w nieustannym liczeniu kalorii i tzw. cudownych dietach Jemy przecież nie tylko wtedy, kiedy czujemy głód, ale także wtedy, gdy czujemy smutek, brak akceptacji, jesteśmy zmartwieni. Wydaje się, że bez aktywnego udziału nasze psychiki, bez zmian sposobu myślenia, przebudowania negatywnych przekonań na temat własnego ciała, usunięcia przyczyn niezdrowych nawyków osiągnięcie trwałego sukcesu nie jest możliwe.
29,90 PLN
Komputerowe wspomaganie procesów informacyjno – decyzyjnych ratownictwa
Celem poznawczym pracy jest przedstawienie metod oraz procedur wykorzystywanych przy podejmowaniu decyzji w cyklu realizacyjnym działań ratowniczych na szczeblu powiatowym oraz ich analiza kosztowo – czasowa.
36,75 PLN
Kultura języka polskiego. Praktyczne ćwiczenia
Celem ćwiczeń jest kształtowanie umiejętności poprawnego posługiwania się wszystkimi składnikami systemu współczesnej polszczyzny.
25,90 PLN
Microsoft Excel 2010. Analiza i modelowanie danych biznesowych
Książka pozwala opanować techniki modelowania i analizy danych, umożliwiające przekształcanie danych w końcowe wnioski. Od ponad 10 lat Wayne Winston uczy klientów korporacyjnych i studentów MBA najbardziej efektywnych sposobów wykorzystywania programu Excel do pomocy w rozwiązywaniu problemów biznesowych i podejmowaniu lepszych decyzji. Teraz ten zdobywca wielu nagród akademickich dzieli się swoim ogromnym doświadczeniem na stronach praktycznego, opartego na przykładach wziętych z życia podręcznika – w pełni uaktualnionego do wersji programu Excel 2010
92,40 PLN
Ogrzewnictwo, wentylacja, klimatyzacja
W podręczniku podano teoretyczne podstawy spalania, zasady ruchu i wymiany ciepła, rodzaje i sposoby ogrzewania pomieszczeń.
91,40 PLN
Pięćdziesiąt scenariuszy ciekawych lekcji z języka polskiego w gimnazjum i liceum
Zbiór pomysłów (i propozycje ich realizacji) na urozmaicenie lekcji języka polskiego w gimnazjum i liceum. Autorzy przedstawiają scenariusze zajęć z kręgu mitów, Biblii i wielu innych lektur szkolnych, na temat poezji, nauki o języku i wiedzy o literaturze, stosują różnorodne nowoczesne metody dydaktyczne.
32,00 PLN
Polacy a stalinizm 1948-1956
Celem, jaki założył sobie autor niniejszej pozycji, było zbadanie relacji między władzą a społeczeństwem w okresie stalinizmu, który był bez wątpienia czasem największego w powojennej Polsce zniewolenia rządzonych przez rządzących.
31,50 PLN
PZL W-3 Sokół Vol. I, Śmigłowiec wielozadaniowy (Multipurpose utility helicopter) - Monografia
W-3 Sokół zajmuje szczególne miejsce pośród polskich konstrukcji lotniczych. To tylko jeden z dwóch typów opracowanych przez pols-kich konstruktorów, jaki doczekał się seryjnej produkcji, drugim był SW-4 Puszczyk. Produkcja W-3 Sokół, wliczając w to prototypy, zbliżyła się do 180 sztuk, co jak na nasz kraj jest liczbą znaczą-cą. Sokół wciąż z powodzeniem służy w różnych państwach, zarówno w siłach zbrojnych jak i w firmach cywilnych i będzie jeszcze długo w użyciu. The W-3 Sokół takes a special place among Polish aircraft designes. This is only one of the two types developed by Polish engineers that were serial produced, the other is the SW-4 Puszczyk. The production of the W-3 Sokół, in-cluding the prototypes, approached 180 units, which is a significant number for our country. The Sokół is still successfully used in various countries, both in the armed forces and in civil companies, and will be in use for a long time.
177,45 PLN
Tak było w Bieszczadach
Walki polsko-ukraińskie 1943-1948
107,10 PLN