Jesteś tutaj:
Strona główna »
Geopolityka »
KONCEPCJA IMPERIUM
Reprezentujesz księgarnię lub wydawnictwo? Skontaktuj się z nami!  Logowanie / Rejestracja

KONCEPCJA IMPERIUM

Geopolityka

Cena: 39,90 PLN

Format: 170x240
Rok wydania: 2015
Liczba stron: 366
ISBN: 978-83-64125-13-3
Autor: Dorota Miłoszewska
Wydawnictwo: Europejskie Centrum Analiz Geopolitycznych
Język: polski
Oprawa: Miękka


Prezentowana praca stanowi studium neokonserwatywnej koncepcji imperium na tle prezydentury George’a W. Busha.

To interesujący obszar badawczy ze względu na jej twarde „twarde” i „miękkie” płaszczyzny, które są podstawą mocarstwowej pozycji Stanów Zjednoczonych. To właśnie za kadencji 43. prezydenta USA przedstawiciele neokonserwatywnej ideologii stali się widoczni w jego otoczeniu, kierując się w swych rozważaniach koncepcją imperium, która miała za zadanie stworzenie z Ameryki imperium zdolnego przewodzić reszcie świata, jak również dominować – wszystko w imię dobra wspólnoty międzynarodowej i stabilności ładu globalnego.
Ilość

Kontynuuj zakupy   do koszyka
Powiadom znajomego   Pokaż kartę produktu
Dodaj opinię

Klienci, którzy kupili: KONCEPCJA IMPERIUM, kupili również:

Aby wybaczyć. Poradnik dla rodzin alkoholików
Inspiracją do napisania książki stały się cotygodniowe spotkania rodzin alkoholików w Ośrodku Terapii Uzależnień IPiN w Warszawie.
26,50 PLN
Fale Tunisami
Pojęcie „Tunisami” rozpowszechnione na obszarze frankofońskim, nieznane szerzej polskiemu czytelnikowi, jest synonimem określenia Arabska Wiosna, która rozpoczęła się w sposób symboliczny „Jaśminową Rewolucją” w Tunezji.
47,00 PLN
Ideopolityka 3(2/2013)
Maoistowska wizja sprawiedliwego społeczeństwa kojarzyła zarówno azjatyckie tradycje wiejskich komun, jak i ultrarewolucyjne pragnienie osiągnięcia komunizmu w ciągu jednego pokolenia.
15,00 PLN
Ideopolityka nr 2(1/2013)
Od Redakcji Numer drugi półrocznika IDEOPOLITYKA zdominowała kwestia teorii cywilizacji i powiązana z nią problematyka ideologii wielkoprzestrzennych. Józef KOSSECKI proponuje nowe ujęcie klasycznej teorii Feliksa Konecznego, stosując doń siatkę kategorialną i pojęciową socjocybernetyki. Marek WĘGIERSKI eksploruje problem różnic kulturowych między cywilizacjami Wschodu i Zachodu.
15,00 PLN
IDEOPOLITYKA. nr 1 Biuletyn Ośrodka Badań Ideopolitycznych przy Europejskim Centrum Analiz Geopolitycznych
Przedstawiamy Czytelnikom pierwszy numer biuletynu badawczego IDEOPOLITYKA. Próbujemy w ten sposób otworzyć nowe pole badawcze, rewaloryzujące znaczenie czynnika ideowego i kulturowego w polityce międzynarodowej, która nazbyt często redukowana jest do wymiarów tylko i wyłącznie gry interesów materialnych.
12,00 PLN
Konflikt Kaukaski w 2008 roku
Historycznym „piętnem” całego Kaukazu jest geostrategiczne położenie nie tylko na styku regionów politycznych, ale także i wielkich imperiów i systemów cywilizacyjnych. Uwaga ta dotyczy także Gruzji oraz dwóch parapaństw Abchazji i Osetii Południowej. Z drugiej zaś strony jednym z najważniejszych graczy geopolitycznym jest tu nadal Rosja. Ta sytuacja zasadniczo nie zmieniła się do czasów współczesnych, choć należy nadmienić, że pojawienie się na tym obszarze nowych „podmiotów imperialnych” takich jak USA, czy też doprowadziło nie tylko do zwiększenia możliwości „manewrów dyplomatycznych” krajów miejscowych, lecz i „podbicia stawki” całego obszaru czarnomorsko-transkaspijskiego w skali globalnej.
39,00 PLN
Lutka
"Lutka" jest sympatycznie opowiedzianą historią kobiety w średnim wieku, która mimo wielu życiowych niepowodzeń potrafi być wielkim wsparciem dla rodziny i przyjaciół.
25,00 PLN
Organizacja i funkcjonowanie Państwowej Straży Pożarnej w Polsce
Tematem niniejszej pracy jest prawna problematyka organizacji i funkcjonowania Państwowej Straży Pożarnej w Polsce. Jej istotą jest zaprezentowanie rozwoju pożarnictwa na ziemiach polskich aż do czasów współczesnych. Istotne będzie również zaprezentowanie systemu ochrony przeciwpożarowej w Polsce, ze szczególnym naciskiem na charakterystykę jednostek organizacyjnych zajmujących się tą dziedziną bezpieczeństwa społecznego.
35,00 PLN
Przygody Sindbada Żeglarza. Słowniczek arabsko-polsko-angielski
Książka w języku arabskim, przewidziana dla osób reprezentujących średni poziom znajomości języka arabskiego, osiągany na ogół po dwóch latach nauki.
26,00 PLN
Rozwój światowej myśli geopolitycznej
Książka składa się z dwu części. Pierwsza przedstawia i poddaje krytycznej analizie poglądy ośmiu klasyków światowej geopolityki. Druga omawia wybrane idee i koncepcje geopolityczne dotyczące Europy.
35,00 PLN