Jesteś tutaj:
Strona główna »
Geopolityka »
Ideopolityka 3(2/2013)
Reprezentujesz księgarnię lub wydawnictwo? Skontaktuj się z nami!  Logowanie / Rejestracja

Ideopolityka 3(2/2013)

Geopolityka

Cena: 15,00 PLN

Liczba stron: 122
Format: 170x240
Rok wydania: 2013
ISBN: 2299–1948-3
Wydawnictwo: Europejskie Centrum Analiz Geopolitycznych
Język: polski
Oprawa: Miękka


Maoistowska wizja sprawiedliwego społeczeństwa kojarzyła zarówno
azjatyckie tradycje wiejskich komun, jak i ultrarewolucyjne pragnienie
osiągnięcia komunizmu w ciągu jednego pokolenia.

Wiązała się z tym
idea radykalnego zerwania z przeszłością i nihilistyczny stosunek do
zastanej kultury: Wielki Skok odbywał się pod hasłami „zabić ślepą
wiarę w autorytety” i „uwolnić się od starych dogmatów”. Przejawami
antytradycjonalizmu maoistów było zarówno poparcie emancypacji
kobiet, jak i kult młodości.
Jarosław Tomasiewicz
Ilość

Kontynuuj zakupy   do koszyka
Powiadom znajomego   Pokaż kartę produktu
Dodaj opinię

Klienci, którzy kupili: Ideopolityka 3(2/2013), kupili również:

Dzieci w konfliktach zbrojnych
Z recenzji: Zjawisko występowania dzieci żołnierzy stanowi szczególny rodzaj zagrożenia dla bezpieczeństwa dzieci we współczesnych konfl iktach, zwłaszcza w krajach trzeciego świata.
19,90 PLN
Fale Tunisami
Pojęcie „Tunisami” rozpowszechnione na obszarze frankofońskim, nieznane szerzej polskiemu czytelnikowi, jest synonimem określenia Arabska Wiosna, która rozpoczęła się w sposób symboliczny „Jaśminową Rewolucją” w Tunezji.
47,00 PLN
Ideopolityka nr 2(1/2013)
Od Redakcji Numer drugi półrocznika IDEOPOLITYKA zdominowała kwestia teorii cywilizacji i powiązana z nią problematyka ideologii wielkoprzestrzennych. Józef KOSSECKI proponuje nowe ujęcie klasycznej teorii Feliksa Konecznego, stosując doń siatkę kategorialną i pojęciową socjocybernetyki. Marek WĘGIERSKI eksploruje problem różnic kulturowych między cywilizacjami Wschodu i Zachodu.
15,00 PLN
IDEOPOLITYKA. nr 1 Biuletyn Ośrodka Badań Ideopolitycznych przy Europejskim Centrum Analiz Geopolitycznych
Przedstawiamy Czytelnikom pierwszy numer biuletynu badawczego IDEOPOLITYKA. Próbujemy w ten sposób otworzyć nowe pole badawcze, rewaloryzujące znaczenie czynnika ideowego i kulturowego w polityce międzynarodowej, która nazbyt często redukowana jest do wymiarów tylko i wyłącznie gry interesów materialnych.
12,00 PLN
KONCEPCJA IMPERIUM
Prezentowana praca stanowi studium neokonserwatywnej koncepcji imperium na tle prezydentury George’a W. Busha.
39,90 PLN
Konflikt Kaukaski w 2008 roku
Historycznym „piętnem” całego Kaukazu jest geostrategiczne położenie nie tylko na styku regionów politycznych, ale także i wielkich imperiów i systemów cywilizacyjnych. Uwaga ta dotyczy także Gruzji oraz dwóch parapaństw Abchazji i Osetii Południowej. Z drugiej zaś strony jednym z najważniejszych graczy geopolitycznym jest tu nadal Rosja. Ta sytuacja zasadniczo nie zmieniła się do czasów współczesnych, choć należy nadmienić, że pojawienie się na tym obszarze nowych „podmiotów imperialnych” takich jak USA, czy też doprowadziło nie tylko do zwiększenia możliwości „manewrów dyplomatycznych” krajów miejscowych, lecz i „podbicia stawki” całego obszaru czarnomorsko-transkaspijskiego w skali globalnej.
39,00 PLN
POLACY NA WILEŃSZCZYŹNIE 1990–2012
Czy jest możliwe, aby w Europie Środkowej pewne grupy narodowościowe spotykała dyskryminacja z powodów etnicznych? Na to właśnie pytanie autor niniejszej publikacji stara się odpowiedzieć, stawiając tezę o porzuceniu swoich rodaków przez Polskę na rzecz budowy nowej jakości w stosunkach między Warszawą a Wilnem.
36,00 PLN
Polityka Bezpieczeństwa 1 (1/2013)
Religijny syjonizm jest współczesnym odłamem ortodoksyjnego judaizmu, którego doktryna opiera sie na przekonaniu o nierozerwalności żydowskiej myśli narodowej i religii.
19,90 PLN
POTĘGOMETRIA
Mają Państwo przed sobą pierwszy tom innowacyjnego dzieła Ośrodka Badań Potęgometrycznych „Potęgometria” poświęconego teoretycznym i praktycznym zagadnieniom modelowania, symulowania, prognozowania i oceny międzynarodowego układu sił. Wychodzimy od znanej tezy Raymonda Arona, wg którego najważniejszą cechą każdego systemu międzynarodowego jest układ sił.
29,90 PLN
Rewolucja narodowa
Próby syntezy nacjonalizmu i radykalizmu społecznego najczęściej klasyfikuje się jako „faszyzm”. Na lewicy obowiązuje niepodzielnie paradygmat internacjonalistyczny, wszelkie odstępstwa od reguły są negowane.
34,00 PLN
Zapiski o Ameryce Łacińskiej
Z recenzji: Literatura latynoska w Polsce była popularna w latach siedemdziesiątych XX w. Wówczas w kraju nad Wisłą można było z łatwością wczuć się w sytuację narodów tej „Europejskiej peryferii” pokolonialnej, uzależnionej od supermocarstwa, znajdującej się pod batutą generalicji.
27,00 PLN