Jesteś tutaj:
Strona główna »
Ekonomia, biznes, zarządzanie »
GOW - wyzwania dla polski
Reprezentujesz księgarnię lub wydawnictwo? Skontaktuj się z nami!  Logowanie / Rejestracja

GOW - wyzwania dla polski

Ekonomia, biznes, zarządzanie

Cena: 39,00 PLN

Format: 170x240
Rok wydania: 2009
Liczba stron: 478
ISBN: 978-83-88700-29-3
Autor: KOTOWICZ-JAWOR JOANNA
Język: polski
Wydawnictwo: Polskie Towarzystwo Ekonomiczne
Oprawa: Twarda


OD WYDAWCY
Oddajemy do rąk Czytelników książkę, która jest wynikiem debaty na VIII Kongresie Ekonomistów Polskich. Organizowane co kilka lat kongresy ekonomistów polskich stanowią niezwykle ważne wydarzenia, dotyczące fundamentalnych problemów polskiej gospodarki i nauk ekonomicznych. Ponad 120-letnia tradycja kongresów sięga roku 1887, kiedy to polscy ekonomiści i prawnicy z trzech zaborów zorganizowali w Krakowie Pierwszy Zjazd Ekonomistów i Prawników.

Miał on charakter kongresu, w którym udział wzięło około 200 osób, a referaty przygotowali m.in. Witold Skarżyński - O konieczności i możliwości gruntownej reformy kredytu ziemskiego i Antoni Donimirski - O kolonizacji wewnętrznej. Symptomatyczne jest, że po II wojnie światowej kolejne zjazdy i kongresy organizowane były w przełomowych dla kraju okresach. Ogólnopolski Zjazd Ekonomistów Polskich, a zarazem Kongres, odbył się 8-10 grudnia 1950 r. i był przygotowaniem do Kongresu Nauki Polskiej w 1951 r. Połączony z Kongresem II Zjazd Ekonomistów Polskich odbył się 7-9 czerwca 1956 r. w Warszawie1. Kolejny, III Zjazd i Kongres Ekonomistów Polskich obradował 7-8 stycznia 1971 r. IV Zjazd Ekonomistów Polskich odbył się 6-7 marca 1981 r., podczas którego tematem dyskusji były "Kierunki przebudowy systemu funkcjonowania gospodarki polskiej w latach osiemdziesiątych". W 100-lecie Kongresu z okresu zaborów, 27-28 listopada 1987 r., odbył się w Krakowie V Kongres Ekonomistów Polskich. Przyjęto na nim stanowisko PTE pt. "Polska gospodarka - wyzwania rozwojowe końca XX wieku". W 1993 r., na VI Zjeździe PTE, zorganizowanym przy współpracy z Federacją Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych Naczelnej Organizacji Technicznej, Stowarzyszeniem Księgowych w Polsce, Zrzeszeniem Prawników Polskich oraz Towarzystwem Naukowym Organizacji i Kierownictwa analizowano fundamentalny problem: "Jak zdynamizować polską gospodarkę?". Obradujący 25 i 26 stycznia 2001 r. VII Kongres Ekonomistów Polskich nt. "Ekonomia w epoce cywilizacji informacyjnej" podjął równie trudne problemy wyzwań XXI wieku.
Ilość

Kontynuuj zakupy   do koszyka
Powiadom znajomego   Pokaż kartę produktu
Dodaj opinię

Klienci, którzy kupili: GOW - wyzwania dla polski, kupili również:

BILANS PŁATNICZY POLSKI. WYZWANIA I ZAGROŻENIA
Książka zawiera rozważania dotyczące różnych aspektów zwiększającego się deficytu bieżących obrotów płatniczych Polski, pokazuje także jego przyczyny oraz konsekwencje. Kilkunastoosobowy zespół autorski podjął to opracowanie w przekonaniu, że skokowo rosnący deficyt stanowi poważne zagrożenie rozwoju gospodarki i społeczeństwa.
5,00 PLN
Co trzeba wiedzieć o studiach nad przyszłością
Geneza tej pracy ma u swoich podstaw dwa wydarzenia. Pierwsze to przypadkowe spotkanie, w czasie którego w rozmowie z dziekanem poważnej uczelni ekonomicznej spotkałem się z pytaniem: "Co to właściwie są te studia nad przyszłością?". Nie kryję, że wstrząsnęło to mną i uwidoczniło zarazem, jak potrzebna jest popularyzacja wiedzy o tej dziedzinie, skoro nawet wśród kadry naukowej może paść takie pytanie.
35,00 PLN
Dyskusja o gospodarce socjalistycznej
Jeden z wniosków natury ogólnej można sformułować bardzo krótko: jak najmniej „widzialnej ręki" w życiu gospodarczym. (...)
35,00 PLN
EDUKACJA EKONOMICZNA
Prezentowana publikacja jest częścią serii wydawniczej, w której utrwalony został dorobek VII Kongresu Ekonomistów Polskich pt. "Polska w gospodarce Światowej. Szanse i zagrożenia rozwoju"
5,00 PLN
ETYKA I EKONOMIA
Relacje między etyką i ekonomią, a także miejsce komponentu moralnego w działalności gospodarczej coraz częściej stają się przedmiotem zainteresowania teoretyków i praktyków życia gospodarczego. Książka, którą oddajemy do rąk Czytelników, jest efektem współpracy ekonomistów, etyków i socjologów.
39,00 PLN
Filozofia kłamstwa
Kłamstwo nie jest czymś zwyczajnym! Jest aktem niezwyczajnym, gorszący i szokującym.
63,00 PLN
Funkcjonowanie przedsiębiorstwa. Analiza efektywności ekonomicznej przedsiębiorstwa
Podręcznik do nauki modułu: Analiza efektywności ekonomicznej przedsiębiorstwa. Przygotowuje uczniów do samodzielnej analizy sytuacji ekonomicznej przedsiębiorstwa na podstawie wybranych mierników: wskaźników zyskowności brutto i netto sprzedaży, wskaźników rentowności kapitałów, wskaźników płynności finansowej.
32,00 PLN
FUNKCJONOWANIE PRZEDSIĘBIORSTWA. Zarządzanie
Dostępne w 24 godziny
Podręcznik jest zgodny z obowiązującą podstawą programową; napisany do programu nauczania dla liceum profilowanego - profil ekonomiczno-administracyjnym, blok tematyczny: funkcjonowanie przedsiębiorstwa w warunkach gospodarki rynkowej, moduł: zarządzanie przedsiębiorstwem.
53,60 PLN
FUNKCJONOWANIE PRZEDSIĘBIORSTWA. Zarządzanie. Poradnik
Poradnik jest ściśle skorelowany z podręcznikiem: "Funkcjonowanie przedsiębiorstwa. Zarządzanie", wydanym w 2004 roku w dwóch częściach oraz z nowym jednoczęściowym wydaniem z roku 2005.
40,20 PLN
Instytucje finansowe a własność kapitału akcyjnego
Książka stanowi interpretację w kategoriach ekonomiczno-socjologicznych teorii własności funduszy emerytalnych jako rezerwuarów kapitału akcyjnego korporacji.
39,90 PLN
Jak tworzyć w Polsce nowe miejsca pracy
Problematykę bezrobocia podejmuje się w Polsce w ostatnich latach bardzo często, z powodów aż nazbyt dramatycznie oczywistych. Prowadzi się wiele badań naukowych i dyskusji zmierzających do znalezienia sposobów zmniejszania bezrobocia i tworzenia nowych miejsc pracy. Niniejsza książka, która jest owocem konferencji naukowej, została wydana przede wszystkim po to, aby pokazać, że konieczna jest radykalna zmiana myślenia w przeciwdziałaniu bezrobociu.
5,00 PLN
JAKOŚĆ KSZTAŁCENIA EKONOMICZNEGO
Oddajemy do rąk Czytelników książkę, która jest wynikiem debaty mającej miejsce na VIII Kongresie Ekonomistów Polskich. Organizowane co kilka lat kongresy ekonomistów polskich traktowane są jako niezwykle ważne wydarzenia dotyczące fundamentalnych problemów polskiej gospodarki i nauk ekonomicznych.
25,00 PLN