Jesteś tutaj:
Strona główna »
Historia »
Wileński pierścień śmierci Dramatyczne dzieje Wilna i Ziemi Wileńskiej 1939-1945
Reprezentujesz księgarnię lub wydawnictwo? Skontaktuj się z nami!  Logowanie / Rejestracja

Wileński pierścień śmierci Dramatyczne dzieje Wilna i Ziemi Wileńskiej 1939-1945

Twoje nazwisko i imię*
Adres e-mail osoby, do której chcesz wysłać powiadomienie.*
Pola oznaczone * są wymagane

Wyślij powiadomienie

Historia

Cena: 49,41 PLN

Autor: , Jacek E. Wilczur
Format: 145x205
Rok wydania: 2012
Liczba stron: 240
ISBN: 9788373391116
Wydawnictwo: CB Agencja Wydawnicza
Język: polski
Oprawa: Miękka


Książka dr Jacka E. Wilczura ukazuje nieznane większości współczesnych Polaków, a zwłaszcza młodemu pokoleniu, tragiczne dzieje ludności polskiej na Wileńszczyźnie w latach II wojny światowej.

Na podstawie źródeł, dokumentów, meldunków wywiadowczych Okręgu Wileńskiego Armii Krajowej Delegatury Rządu na Kraj oraz zachowanych dokumentów niemieckich z czasów wojny i zagłady Autor pokazuje udział litewskich formacji policyjnych w masowych egzekucjach, głównie w podwileńskich Ponarach, ale również w innych miejscowościach na Wileńszczyźnie. Formacje litewskie - Sauguma (policja bezpieczeństwa) i Ypatyngas Burys (podlegająca Gestapo) - popełniały straszliwe zbrodnie ma Polakach, Żydach, Rosjanach i innych mniejszościach narodowych żyjących na Litwie. W latach 1941-1944 członkowie tych formacji zamordowali w Ponarach ponad 100 tysięcy ludzi. Książka zawiera m.in. tabele, wykazy zamordowanych, a także fragmentaryczne listy imienne sprawców zagłady.
Ilość

Kontynuuj zakupy   do koszyka
Powiadom znajomego   Pokaż kartę produktu
Dodaj opinię

Klienci, którzy kupili: Wileński pierścień śmierci Dramatyczne dzieje Wilna i Ziemi Wileńskiej 1939-1945, kupili również:

Afera Joska Mitzenmachera. Tajemnice policji politycznej
Tematem książki jest osoba Joska Mitzenmachera. Była to postać niezwykle barwna - prowokotor policyjny, agent wielu wywiadów, działający od początku lat 20. do 1947 r., kiedy to ślad po nim sie urywa.
33,60 PLN
Estetyka książki elektronicznej
„Estetyka książki elektronicznej” to pierwsza publikacja na naszym rynku poruszająca kwestię ­e-booków z kilku perspektyw: technologicznej, społecznej, a przede wszystkim estetycznej.
29,90 PLN
Honor, zdrada, kaźń... Afery Polski Podziemnej 1939-1945. Komplet tom 1 i 2
Książka J. Wilanowskiego „Honor, zdrada, kaźń... Afery Polski Podziemnej 1939-1945” to zbiór szkiców popularnonaukowych o wciąż słabo poznanych aspektach dziejów organizacji konspiracyjnych w okupowanej Polsce.
79,80 PLN
Polacy i Żydzi w zaborze sowieckim
Historyk młodego pokolenia szczegółowo analizuje relacje społeczne na Podlasiu, Grodzieńszczyźnie i Wileńszczyźnie, które pod rządami Sowietów włączono do tzw. Białorusi Zachodniej.
45,15 PLN
Przed Świtem. Naczelny Rabin Rzymu: dlaczego zostałem katolikiem?
Duchowy dziennik Żyda - naczelnego rabina Rzymu, który przyjął chrzest.
34,65 PLN
Srebrniki Judasza. Konfidenci niemieckich władz bezpieczeństwa w okupowanej Polsce 1939-1945
Jedna z niewielu książek o ciemnych stronach okupacji niemieckiej. Autor prezentuje sylwetki kilkudziesięciu agentów Gestapo, Abwehrzy i policji bezpieczeństwa, w większości skazanych za zdradę na karę śmierci przez Sady Specjalne Polskiego Państwa Podziemnego. Wśród opisanych postaci sa m.in. Ludwik Kalkstein, Blanka Kaczorowska, Eugeniusz Swierczewski, Igo Sym. Kazimierz Junosza-Stępowski i jego żona, "Wanda-Zemsta", "Ofik", Wisman.
25,00 PLN
Urzędy i godności w dawnej Polsce
Książka omawiająca dzieje i osobliwości urzędów I Rzeczpospolitej.
47,00 PLN
Wojenne tajemnice Warszawy i Mazowsza. Przewodnik inny niż wszystkie
Dostępne w 24 godziny
Książka jest naprawdę przewodnikiem innym niż wszystkie. Autor podjął próbę ocalenia od zapomnienia schronów, bunkrów, umocnień, a nawet zacierających się napisów na ścianach kamienic.
29,40 PLN
Zielska zioła i ziółka
Niezbędne w każdym domu kompendium wiedzy o leczniczych właściwościach roślin z pól, łąk i lasów.
25,00 PLN