Jesteś tutaj:
Strona główna »
Unia Europejska »
Integracja rynków finansowych w Unii Europejskiej
Reprezentujesz księgarnię lub wydawnictwo? Skontaktuj się z nami!  Logowanie / Rejestracja

Integracja rynków finansowych w Unii Europejskiej

Unia Europejska

Cena: 35,00 PLN

Liczba stron: 128
Format: 170x240
Rok wydania: 2013
ISBN: 978-83-62805-09-9
Wydawnictwo: Instytut Naukowo-Wydawniczy "Spatium"
Język: polski
Autor: Sławomir I. Bukowski
Oprawa: Miękka


Monografia „Integracja rynków finansowych w Unii Europejskiej. Czechy, Polska, Słowacja, Słowenia, Węgry – obszar euro” jest adresowana do ekonomistów i polityków gospodarczych zajmujących się problematyką międzynarodowej integracji gospodarczej oraz integracją Polski z obszarem euro.

Z pewnością może stanowić pożyteczną lekturę dla studentów studiów ekonomicznych magisterskich i doktoranckich oraz podyplomowych o tematyce związanej z procesami integracji gospodarczej w Europie.

Celem zrealizowanego przez Autora projektu – którego rezultatem jest niniejsza monografia – było zbadanie, w jaki sposób przebiegają procesy integracji rynków finansowych z rynkiem finansowym obszaru euro oraz określenie stopnia tej integracji w kontekście przystąpienia Polski, Czech, Słowacji, Słowenii i Węgier do pełnej Unii Ekonomicznej i Monetarnej, a także zbadanie znaczenia rynków finansowych i ich integracji dla wzrostu gospodarczego w tych krajach.
Ilość

Kontynuuj zakupy   do koszyka
Powiadom znajomego   Pokaż kartę produktu
Dodaj opinię

Klienci, którzy kupili: Integracja rynków finansowych w Unii Europejskiej, kupili również:

Dekarstwo i blacharstwo budowlane. Technologia
Omówiono w nim materiały dekarskie, sprzęt potrzebny do robót dekarskich i blacharskich oraz wykonawstwo i warunki techniczne odbioru podkładów i pokryć z blachy, papy, dachówki i tworzyw sztucznych.
64,10 PLN
Fizyczno-chemiczne badanie wody i ścieków
Książka zawiera wiadomości o wodzie i ściekach, pobieraniu próbek do analizy oraz opis metod wykonywania oznaczeń fizycznych i chemicznych właściwości wody, ścieków oraz osadów ściekowych.
90,30 PLN
Jeśli chcesz pisać. Książka o sztuce, niezależności i duchu
Brenda Ueland, czerpiąc z myśli tak wielkich artystów jak William Blake, Lew Tołstoj, Fiodor Dostojewski, Anton Czechow, Vincent van Gogh czy Amadeusz Mozart pisze o tym, jak uczynić tekst prawdziwym, żywym i interesującym.
29,90 PLN
Kino epoki nowofalowej. Historia kina, tom 3 (cz.I i II)
Z jednej strony – filmy wielkich autorów, z drugiej – pierwsze blockbustery. Ogarniające kolejne kraje “nowe fale”, kontestacja, wschodzące kinematografie tzw. Trzeciego Świata, artystyczny awans filmu animowanego i dokumentalnego – i nowatorskie strategie dystrybucyjno-marketingowe hollywoodzkich wytwórni, sukcesywnie wchłanianych przez konglomeraty medialno-biznesowe. Takie były dwie dekady, które przedstawiamy w trzecim tomie Historii kina. Po Kinie niemym i Kinie klasycznym, pora na Kino epoki nowofalowej. Epoki uważanej przez wielu za najważniejszą i najodważniejszą w dziejach sztuki filmowej. Niniejszy tom obejmuje burzliwe lata 60. i 70. Skutki zachodzących wówczas przemian – politycznych, światopoglądowych, mentalnych i obyczajowych – odczuwamy do dziś. Żyjemy w świecie, który właśnie wtedy zaczął się kształtować. To samo da się powiedzieć o ówczesnym kinie: erupcja wyjątkowych talentów, do jakiej doszło na progu lat 60., otworzyła przed sztuką filmową nowe, po dziś eksplorowane horyzonty. Opisania tego oszałamiającego bogactwem okresu podjęło się 33 filmoznawców z kilkunastu ośrodków polskich i zagranicznych. Liczymy, że ich fascynacja zjawiskami, o których piszą, udzieli się czytelnikom tej książki.
270,00 PLN
Najnowsze sposoby wyrobu win w domu. Reprint z 1934 r.
Dostępne w 24 godziny
Najnowsze sposoby wyrobu win w domu (z owoców, miodu i zboża) – reprint wydania z 1934 r. Niniejsza publikacja zawiera przepisy wyrobu wina ze wszystkich owoców oraz wiele cennych informacji.
21,00 PLN
Natura katolicyzmu
Można tę książkę uznać za jedną z najważniejszych publikacji filozoficznych pierwszej połowy XX wieku.
32,55 PLN
Powieści gotyckie
Powieści gotyckie Zygmunta Krasińskiego wpisują się w zespół zjawisk w literaturze i sztuce, zrodzony w XVIII wieku, zapoczątkowany w Anglii i znany pod wspólnym terminem "gotycyzmu".
25,00 PLN
Ręka Boga: od śmierci do życia - podróż zwolennika aborcji, który zmienił zdanie
Autor, znany z wizyt w Polsce w latach 90. amerykański lekarz ginekolog pochodzenia żydowskiego.
27,30 PLN
Strategie wspierania zdrowych zwyczajów żywieniowych u młodzieży
Jedzenie powinno być normalną i przyziemną czynnością. Nasze organizmy są stworzone by kochać dobre jedzenie, a nasze dziedzictwo kulturowe odzwierciedla to traktując posiłki jako wydarzenie społeczne i okazję do spotkania z rodziną i przyjaciółmi. Jednak w dzisiejszych czasach jedzenie przestało być czynnością nieskomplikowaną.
15,00 PLN
Wybrane metody badań polityki globalnej
Dostępne w 24 godziny
Metodologia znajduje się nieco na marginesie nauki. Wśród młodych naukowców rzadko wzbudza zainteresowanie, najczęściej budząc skojarzenia z dziedziną abstrakcyjną, teoretyczną, trudną i… niepotrzebną. Nic bardziej mylnego – nauka bez metodologii byłaby niczym rzemiosło pozbawione warsztatu czy język bez reguł gramatyki. Doświadczeni badacze zdają sobie sprawę z wagi metodologii. Właściwy stosunek do niej może być postrzegany jako świadectwo naukowej rzetelności, a solidne podstawy metodologiczne świadczą o jakości badań.
48,00 PLN