Jesteś tutaj:
Katalog
Produkty w sklepie
Sortuj według: nazwy produktu ↑
ceny produktu ↓
Publikacja poświęcona jest działalności SKOK na przykładzie oddziału Centrala Gdynia w latach 2000 – 2003.
36,75 PLN
Gdynia – miasto ludzi otwartych, przedsiębiorczych i dynamicznych, “z morza i marzeń”, posiadające swoisty charakter, którego źródła zyskało w okresie międzywojennym.
31,50 PLN
Książka Spotkania z utopią w XXI wieku „nie jest [...] tylko zbiorem informacji. Jest ona zarazem swego rodzaju manifestacją wiary w potrzebę tworzenia utopii i namiętną negacją wszelkich koncepcji „końca historii”, które były tak modne pod koniec minionego stulecia.
30,98 PLN
Jolanta Szymanek, urodzona w Będzinie, mieszkająca niemal
całe życie w Gdyni, absolwentka filologii polskiej.
Pedagog, poetka, działaczka społeczna.
Obecnie oddajemy do rąk czytelników powieść autorki
poruszającą problem stosunku Polaków do naszych sąsiadów zza
Odry. Bohaterowie trzech pokoleń, naznaczeni tragedią drugiej
wojny światowej, stają przed koniecznością zweryfikowania
swojego stosunku do Niemców.
Jakie będą skutki konfrontacji z przeszłością? Czy Polacy potrafią
przebaczyć lata zbrodni? Czy możliwe jest pojednanie po latach?
Odpowiedź na te pytania znajdziecie Państwo w powieści
„Spotkanie z wrogiem”.
25,00 PLN
Seria HORYZONTY NOWOCZESNOŚCI. Tom 97. W niniejszej książce proponuję całościową lekturę dzieła Waltera Benjamina. W swojej rekonstrukcji kładę szczególny nacisk na rolę, jaką w tej myśli odgrywa tradycja żydowskiego, apokaliptycznego mesjanizmu. Staram się też jednak pokazać, że same teologiczne zainteresowania Benjamina paradoksalnie wspierały sekularyzacyjne tendencje w jego myśleniu. Jako dwa ogniska owej szczególnej elipsy, jaką tworzy filozofia Benjamina, identyfikuję jego ekscentryczną koncepcję języka oraz jego myślenie o mesjańskiej sprawiedliwości wobec tego, co pojedyncze. Z tej perspektywy całe różnorodne dzieło Benjamina odsłania się jako katalog eksperymentalnych modeli sprawiedliwych działań mesjańskich, działań podejmowanych w medium języka gwoli oswobodzenia pojedynczości spod władzy żywiołu immanencji, który Benjamin określa mianem mitu. Próbuję uporządkować i poddać ocenie te modele, konfrontując je ze sobą nawzajem, a także z alternatywnymi rozwiązaniami innych myślicieli współczesnych – zarówno tych korzystających z elementów tradycji mesjańskiej, jak i tych zakorzenionych w tradycji, która stanowi drugie najistotniejsze źródło ożywczych pomysłów we współczesnej filozofii, czyli tradycji psychoanalitycznej. Adam Lipszyc
79,00 PLN
Reguł i praktyk stosowanych w metodyce Scrum – prostym procesie stosowanym do zarządzania skomplikowanymi projektami – jest mało, są one proste i łatwe do nauczenia się. Jednak sama prostota tej metody – brak przygotowanych rozwiązań – może okazać się rozbrajająca i spowodować, że ludzie rozpoczynający korzystanie z niej mają skłonność do powracania do starych nawyków i narzędzi zarządzania, uzyskując przez to gorsze rezultaty.
60,90 PLN
„Sprawy tak zwane rozmaite” to przyjaźń, miłość, perypetie uczuciowe
oraz przeróżne refleksje dotyczące…spraw rozmaitych.
W rzeczywistości w jakiej żyjemy, polecam więc trochę rozmaitych
refleksji o sprawach rozmaitych i trochę emocji, podczas czytania tej
książki.
www.monikaraczkowska.pl
29,00 PLN
Mogłoby się wydawać, że nie ma kraju mniej związanego z dynamicznymi zmianami we współczesnym świecie, niż anonimowy Paragwaj. Tymczasem za każdym razem, gdy kupujemy przecenione mięso w supermarkecie, nasz obiad współfinansują Paragwajczycy i środowisko naturalne, które ich otacza. Książka "Sprzedani. Reportaże z peryferii" to podróż tematyczna po skutkach globalizacji.
Odwiedzając wioski i prowincjonalne miasteczka, Wojciech Ganczarek portretuje kraj tyleż nieznany, co wyjątkowy. Lider ruchów niepodległościowych i rozwoju przemysłu w regionie, Paragwaj to jedyne miejsce w Ameryce Południowej, gdzie język nieeuropejski zachował się w powszechnym użyciu. W pamięci bohaterów książki powracają wspomnienia dawnej świetności, zniszczonej wraz z wojną z 1864 roku. Znów: jedyną wielką wojną na kontynencie.
Ale dzisiejszy Paragwaj to dokładne zaprzeczenie tamtego Paragwaju sprzed lat. Niezależność gospodarczą zamieniono na ścisłe podporządkowanie cenom z giełdy towarowej w Chicago, populację miejscową — na zagranicznych plantatorów soi. Dawna kolonia hiszpańska stała się kolonią świata, rajem dla land grabberów, rekordzistą w globalnych rankingach nierówności i deforestacji. I chociaż nazwa "Paragwaj" wciąż nie kojarzy się z niczym szczególnym, ta niewielka republika południowoamerykańska znajduje się w samym oku cyklonu monopolizacji handlu żywnością, na celowniku międzynarodowych instytucji finansowych i w awangardzie globalnych zmian, które trudno określić jako pozytywne.
57,90 PLN
Relacja dokumentalna o jednym z nieznanych epizodów II wojny światowej. Powstała w oparciu o wielogodzinny wywiad udzielony E. Ziegler-Brodnickiej i W. Brodnickiemu w 1979 r. przez J. Kiefla, wzbogacony i uzupełniony wspomnieniami innych uczestników wydarzeń.
39,90 PLN