Jesteś tutaj:
Strona główna »
Nauki społeczne, demografia, polityka »
Społeczeństwo obywatelskie w Gdyni – analiza socjologiczna
Reprezentujesz księgarnię lub wydawnictwo? Skontaktuj się z nami!  Logowanie / Rejestracja

Społeczeństwo obywatelskie w Gdyni – analiza socjologiczna

Nauki społeczne, demografia, polityka

Cena: 31,50 PLN

Format: 170x240
Rok wydania: 2008
Liczba stron: 84
ISBN: 978-83-60095-26-3
Autor: Narloch Łukasz
Język: polski
Wydawnictwo: Promotor
Oprawa: Miękka


Gdynia – miasto ludzi otwartych, przedsiębiorczych i dynamicznych, “z morza i marzeń”, posiadające swoisty charakter, którego źródła zyskało w okresie międzywojennym.

Taki obraz “polskiego Nowego Jorku” prezentują władze samorządowe, akcje promocyjne, publikacje. Czy jednak gdynianom pozostało coś z owych pionierskich postaw? Czy mieszkańcy tego miasta są świadomymi i aktywnymi obywatelami, działającymi na polu lokalnym? Jaki jest stan społeczeństwa obywatelskiego w Gdyni? Niniejszą książkę poświęcam odpowiedziom na powyższe pytania. Stąd przed swoimi badaniami postawiłem dwa zasadnicze cele: pierwszy – opisowy, w ramach którego naszkicowałem obraz gdyńskiego społeczeństwa obywatelskiego oraz drugi – eksploracyjny, kiedy to dokonałem analizy przyczyn i skutków powyższego status quo, wzbogacając publikację propozycjami rozwiązań odnalezionych problemów.
Ilość

Kontynuuj zakupy   do koszyka
Powiadom znajomego   Pokaż kartę produktu
Dodaj opinię

Klienci, którzy kupili: Społeczeństwo obywatelskie w Gdyni – analiza socjologiczna, kupili również:

Decydujący czynnik. Analiza podstawą właściwych decyzji
Książka ujawnia sekrety procesów podejmowania decyzji stosowanych przez najbardziej skuteczne przedsiębiorstwa. Zarówno członkowie gremiów decyzyjnych - w przedsiębiorstwach i rządach - jak i analitycy znajdą tu nieocenione przykłady i analizy przypadków. W książce opisano, w jaki sposób zarządzanie podejmowanymi decyzjami w przedsiębiorstwach poprawia wyniki milionów decyzji operacyjnych, które wpływają na wyniki firm oraz na jakość ich kontaktów z klientami.
50,40 PLN
Domy jednorodzinne. Konstruowanie i obliczanie
W książce ujęto całość zagadnień dotyczących projektowania konstrukcyjnego i wykonawstwa w budownictwie jednorodzinnym w świetle obowiązujących norm i przepisów budowlanych.
61,95 PLN
Encykliki Jana Pawła II
Encykliki Jana Pawła II
52,00 PLN
Ilustrowany przewodnik po Warszawie. Reprint z 1892 r.
Dostępne w 24 godziny
"Dużo wydajemy roczników ogólnych, ale specjalnych nie wiele się ukazuje. Częściej prowincja myśli o własnych rocznikach. Warszawa zarzucona jest wieloma, ale przeważnie roczniki te są ogólnego znaczenia. Wniknąwszy w główną potrzebę, przystępujemy do wydawnictwa specjalnego rocznika miasta Warszawy – i dziś stajemy z pierwszą naszą pracą, - „Przewodnik po Warszawie” jest zapowiedzią większego dzieła poświęconego specjalnie naszemu miastu."
38,00 PLN
Krój i modelowanie odzieży lekkiej. Krawiectwo miarowo-usługowe
Podano w niej technikę wykonywania form odzieży lekkiej stosowaną w krawiectwie miarowo-usługowym, z uwzględnieniem typowych form spódnic, spodni, bluzek, sukienek.
52,50 PLN
Marketing w sporcie
Książka składa się z czterech rozdziałów. Rozdział pierwszy przybliża w sensie ogólnym i definicyjnym podstawowe pojęcie marketingu. Drugi rozdział prezentuje marketingową działalność organizacji sportowych w Polsce w okresie transformacji na tle międzynarodowych organizacji sportowych.
31,50 PLN
Nadzieja zbawienia dla wszystkich. Od eschatologii lęku do eschatologii nadziei
W obliczu spraw ostatecznych wszyscy stajemy z drżeniem i bojaźnią.
30,00 PLN
Najmilsi
Książki tej autorki zna niejedno pokolenie młodych czytelników. Ewa Szelburg-Zarembina należy do grona najbardziej lubianych pisarek dziecięcych. "Najmilsi", to zbiór 10 opowiadań, w których główną bohaterką jest mała Renia.
16,50 PLN
Ochrona praw dziecka  – uchodźcy w Europie w latach 2001 – 2006
Celem tej książki jest opisanie aktualnej sytuacji dzieci uchodźców, jak i działalność organizacji na rzecz ochrony ich praw.
31,50 PLN
Ogrzewnictwo, wentylacja, klimatyzacja
W podręczniku podano teoretyczne podstawy spalania, zasady ruchu i wymiany ciepła, rodzaje i sposoby ogrzewania pomieszczeń.
91,40 PLN
Przeklęte dziedzictwo
Kiedy nękające co noc sny okazują się być wspomnieniami z poprzedniego życia, wszystko to, w co do tej pory wierzyła Dai zostaje poddane próbie.
35,00 PLN
SPRZEDANI.REPORTAŻE Z PERYFERII
Mogłoby się wydawać, że nie ma kraju mniej związanego z dynamicznymi zmianami we współczesnym świecie, niż anonimowy Paragwaj. Tymczasem za każdym razem, gdy kupujemy przecenione mięso w supermarkecie, nasz obiad współfinansują Paragwajczycy i środowisko naturalne, które ich otacza. Książka "Sprzedani. Reportaże z peryferii" to podróż tematyczna po skutkach globalizacji. Odwiedzając wioski i prowincjonalne miasteczka, Wojciech Ganczarek portretuje kraj tyleż nieznany, co wyjątkowy. Lider ruchów niepodległościowych i rozwoju przemysłu w regionie, Paragwaj to jedyne miejsce w Ameryce Południowej, gdzie język nieeuropejski zachował się w powszechnym użyciu. W pamięci bohaterów książki powracają wspomnienia dawnej świetności, zniszczonej wraz z wojną z 1864 roku. Znów: jedyną wielką wojną na kontynencie. Ale dzisiejszy Paragwaj to dokładne zaprzeczenie tamtego Paragwaju sprzed lat. Niezależność gospodarczą zamieniono na ścisłe podporządkowanie cenom z giełdy towarowej w Chicago, populację miejscową — na zagranicznych plantatorów soi. Dawna kolonia hiszpańska stała się kolonią świata, rajem dla land grabberów, rekordzistą w globalnych rankingach nierówności i deforestacji. I chociaż nazwa "Paragwaj" wciąż nie kojarzy się z niczym szczególnym, ta niewielka republika południowoamerykańska znajduje się w samym oku cyklonu monopolizacji handlu żywnością, na celowniku międzynarodowych instytucji finansowych i w awangardzie globalnych zmian, które trudno określić jako pozytywne.
57,90 PLN