Jesteś tutaj:
Strona główna »
Prawo »
Klauzule abuzywne w umowach deweloperskich
Reprezentujesz księgarnię lub wydawnictwo? Skontaktuj się z nami!  Logowanie / Rejestracja

Klauzule abuzywne w umowach deweloperskich

Prawo

Cena: 36,75 PLN

Format: 170x240
Rok wydania: 2012
Liczba stron: 82
ISBN: 978-83-60095-62-1
Autor: Kuzmanow Stanisław
Język: polski
Wydawnictwo: Promotor
Oprawa: Miękka


Coraz większa ilość zawieranych umów deweloperskich oraz powszechność zjawiska umieszczania w nich przez deweloperów niedozwolonych postanowień umownych, przy jednoczesnym braku regulacji w polskim ustawodawstwie umowy deweloperskiej, a za razem małej ilości opracowań dotyczących klauzul abuzywnych, powodują konieczność opisania tych zagadnień bardziej precyzyjnie. Z punktu widzenia ochrony interesów konsumentów rynku deweloperskiego, istnieje na polskim gruncie prawa pilna potrzeba stworzenia odrębnej regulacji obejmującej umowę deweloperską. W celu lepszej przejrzystości systemu prawnego, najbardziej pożądane byłoby umieszczenie tych przepisów w Kodeksie cywilnym. Zwiększyłoby to dostępność przepisów, a także podkreśliłoby fakt, iż umowa deweloperska wchodzi w chwili obecnej w podstawowy kanon umów powszechnie zawieranych.

Odnosząc się do zagadnienia klauzul abuzywnych, skupiono się na rynku deweloperskim, którego umowy występują w obrocie prawnym w dzisiejszych czasach bardzo często i które nierzadko objęte są licznymi krzywdzącymi dla konsumentów postanowieniami. Dokonano tego, poczynając od przybliżenia charakteru umowy deweloperskiej, prób jej zdefiniowania oraz omówienia poszczególnych jej elementów. Skupiono się poza tym, na typowych dla tego rodzaju umów, przykładach sporządzanych przez deweloperów istotnych wad umów w postaci klauzul abuzywnych, dotyczących np. odbioru lokalu czy sposobu obliczania jego powierzchni.
Ilość

Kontynuuj zakupy   do koszyka
Powiadom znajomego   Pokaż kartę produktu
Dodaj opinię

Klienci, którzy kupili: Klauzule abuzywne w umowach deweloperskich, kupili również:

Antropologia obrazu. Fotografia jako metoda, przedmiot i medium nauk społecznych
Pionierska na gruncie polskim praca, ukazująca miejsce, rolę i znaczenie fotografii oraz innych mediów wizualnych w naukach społecznych. Całość tej problematyki określa Autor tytułowym mianem antropologii obrazu i sytuuje wysoko w hierarchii dyscyplin wiedzy zajmujących się nauką o społeczeństwie.
60,00 PLN
Jestem uczniem - Arytmetyka 2011
Arytmetyka jest zbiorem ćwiczeń dla sześciolatków. Każde dziecko cechuje ciekawość poznawcza. Celem książki jest stymulowanie rozwoju dziecka poprzez rozbudzanie tej aktywności. Proponowane zadania rozwijają i doskonalą funkcje niezbędne podczas nauki czytania i pisania: sprawność manualną, spostrzegawczość, koordynację wzrokowo-ruchową, logiczne myślenie oraz zdolność koncentracji.
20,50 PLN
Jestem uczniem - Piszę i czytam 2011
Piszę i czytam jest zbiorem ćwiczeń dla sześciolatków. Każde dziecko cechuje ciekawość poznawcza. Celem książki jest stymulowanie rozwoju dziecka poprzez rozbudzanie tej aktywności. Proponowane zadania rozwijają i doskonalą funkcje niezbędne podczas nauki czytania i pisania: sprawność manualną, spostrzegawczość, koordynację wzrokowo-ruchową, logiczne myślenie oraz zdolność koncentracji.
20,50 PLN
Lektury w klasie IV
Książka zawiera wypisy z wszystkich obowiązkowych lektur szkolnych zalecanych przez MEN, a także wypisy z lektur uzupełniających. W książce tej uczeń znajdzie także dokładne opracowania, których autorami są doświadczeni pedagodzy. Ułatwią mu one przygotowanie się do omawiania lektur w szkole. Składają się na nie następujące elementy:
35,50 PLN
Matematyka przy okazji
Dostępne w 24 godziny
Niniejszy zbiór zawiera zadania bezpośrednio związane z sytuacjami z życia codziennego. Uczeń może je rozwiązywać nie tylko na lekcjach matematyki pod kierunkiem nauczyciela, ale także samodzielnie w domu, porównując swoje wyniki z zamieszczonymi w książce odpowiedziami.
23,00 PLN
Meble tapicerowane - Produkcja rzemieślnicza i naprawy
"Meble tapicerowane - Produkcja rzemieślnicza i naprawy" to książka polecana uczniom i nauczycielom szkół zasadniczych, uczestnikom kursów w ZDZ, początkującym tapicerom oraz tapicerom mającym już pewne doświadczenie i pragnącym podjąć działalność gospodarczą w branży tapicerskiej.
37,30 PLN
Mechanizacja ogrodnictwa - część 2
W podręczniku podano sposoby użytkowania energii elektrycznej w produkcji ogrodniczej oraz niekonwencjonalne źródła energii. Szczegółowo omówiono typ przechowalni i chłodni oraz mechanizację prac pod osłonami.
58,80 PLN
Mechanizacja ogrodnictwa. Część 1
Podręcznik zawiera wiadomości z zakresu mechanizacji ogrodnictwa. W przystępny sposób opisano w nim maszyny i narzędzia do uprawy roli, do nawożenia oraz siewu i sadzenia.
62,80 PLN
O biografii i metodzie biograficznej
Książka wnosi nowe elementy do dyskusji o metodzie biograficznej w naukach społecznych.
29,00 PLN
O wychowaniu dziecka z punktu widzenia wiedzy duchowej
Odświeżenie nieco już zapomnianej, ale wciąż aktualnie brzmiącej koncepcji pedagogicznej Rudolfa Steinera. Autor oparł swą metodę wychowania na przekonaniu o konieczności zrozumienia, kim jest człowiek. Doskonała lektura, w której nadal obowiązujące (mimo upływu 90 lat) poglądy przeplatają się z kontrowersyjnym już dziś sposobem myślenia.
18,00 PLN
Pokochać siebie
Autorka zaprasza Czytelników do podjęcia trudu przewartościowania obrazu samego siebie, twórczego poszukiwania możliwości zmiany własnej kondycji psychicznej, w konsekwencji - do budowania poczucia własnej wartości. "Myślenie o sobie może dodawać Ci skrzydeł, a może je obcinać. Może być motorem, który dostarcza Ci energii do życia (...) a może być kulą u nogi, bagażem, z powodu którego wszystko przychodzi Ci z trudem, rzadko coś się udaje, a marzenia nie spełniają się nigdy. Najczęściej myślimy o sobie źle, chociaż zwykle nie przyznajemy się do tego przed ludźmi, a nawet przed sobą."
28,90 PLN
Rola Internal Public Relations w kreowaniu wizerunku przedsiębiorstwa
Komunikowanie, to kluczowy element warunkujący efektywne i sprawne funkcjonowanie przedsiębiorstwa, stanowiący integralne ogniwo procesu zarządzania. Jego istota polega na wymianie informacji między jednostkami lub grupami. Otwarta i rzetelna komunikacja wewnętrzna jest jednym z determinantów skutecznego marketingu personalnego firmy.
35,00 PLN